West Ham chce wykorzystać okazje

Manolo Gabbiadini oświadczył, że ma zamiar zmienić ligę w nadchodzącym sezonie. Prawdopodobnie ma to związek z domniemanym transferem Arkadiusza Milika do Napoli, który według mediów jest na ostatniej prostej. Włoski napastnik nie zamierza godzić się z rolą rezerwowego, a sytuację zamierza wykorzystać West Ham.

Media od kilku tygodniu spekulują na temat transferu Arka Milika. W ostatnim czasie reprezentant Polski był widziany w Neapolu, co tylko nawarstwiło ilość plotek na temat jego transferu do Napoli. Manolo Gabbiadini nie ma zamiaru rywalizować z kolejnym zawodnikiem o miejsce w składzie i w związku z tym zamierza poszukać nowego klubu

24-letni Gabbiadini dołączył do Napoli latem 2015 roku. Przeszedł wtedy z Sampdorii za 12.5 miliona euro. W swoim nowym klubie nie miał jednak łatwego życia, przez cały sezon pozostawał w cieniu Gonzalo Higuaina, który został królem strzelców Serie A. Mimo to Włoch wychodził na boisku 31 razy i zdobył 9 bramek. Jednak jego ambicje są większe i w związku z tym oświadczył, że chce grać w innej lidze.

Jako pierwsze po napastnika zgłosiły się kluby z angielskiej ekstraklasy – West Ham i Stoke City. Możliwym kierunkiem dla reprezentanta Włoch jest również niemiecki Wolfsburg. Choć klauzula odstępnego wpisana w kontrakcie 24-latka wynosi 25 milionów euro, klub z Stadio San Paolo jest w stanie zaakceptować ofertę na poziomie około 20 milionów.