Pozyskanie Emersona Palmieriego za zaledwie 13 milionów funtów było jedną z największych okazji w piłce nożnej. Włoski obrońca spisywał się fenomenalnie w tym sezonie i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku podczas zeszłorocznego finału Ligi Konferencji Europy.

Emerson to wciąż człowiek i żaden zawodnik nie jest w stanie na dłuższą metę rozpoczynać każdego meczu w czterech różnych rozgrywkach. Ze względu na to, że Aaron Cresswell i Ben Johnson mogą chcieć odejść latem mówi się, że Młoty już rozważają pozyskanie rezerwowego lewego obrońcy. Według The Guardian, West Ham jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z Archiem Brownem z Gent, który miałby wspomóc reprezentanta Włoch.

21-latek ma za sobą niezwykle imponujący sezon, ponieważ jak dotąd rozegrał 18 meczów, notując przy tym 2 asysty. Mierzący imponujące 180 wzrostu Brown jest najskuteczniejszy w ataku, biorąc pod uwagę, że kiedyś był skrzydłowym. Oprócz doskonałych atrybutów w ofensywie, pomógłby także drużynie ze wschodniego Londynu wypełnić wszystkie braki.

Oczekuje się, że będzie on kosztował 15 milionów funtów, jednakże to nie jest powód, przez który Młoty mogą mieć trudności z zapewnieniem sobie jego podpisu. Problemem mogą być inne zainteresowane kluby, takie jak: Chelsea, Lyon, Nicea, AC Milan czy Juventus, które także będą chciały złożyć za niego ofertę. W szczególności Chelsea, która ma więcej pieniędzy niż rozsądku, dlatego może być skłonna zaoferować więcej niż ktokolwiek inny, aby go pozyskać.

15 milionów funtów nie stanowi wielkiego ryzyka, ale skoro zarząd zapłacił mniej za Emersona, trzeba zadać sobie pytanie, czy nowy kandydat reprezentuje najlepszy stosunek jakości do ceny.