Włodarze Młotów prowadzą zaawansowane rozmowy z Palermo w sprawie transferu lewego obrońcy Achrafa Lazaara. Marokańczyk miałby w zespole Slavena Bilicia zastąpić kontuzjowanego Aarona Cresswella.

Podstawowy lewy defensor Młotów nie będzie mógł pojawić się na boisku przez około 3-4 miesiące i Chorwat ma do dyspozycji na tą pozycję tylko młodego Lewisa Page’a, któremu nie do końca ufa. Bowiem w pierwszym meczu z NK Domżale wystawił na lewej stronie obrony Sama Byrama, czyli nominalnego prawego obrońcę. Inny zawodnik występujący na tej pozycji Stephen Hendrie został wypożyczony na cały sezon do Blackburn Rovers.

24-letni Lazaar jest bardzo błyskotliwym zawodnikiem, który również może z powodzeniem występować na lewym skrzydle. Jego uniwersalność z pewnością przydałaby się Młotom. Głównymi atutami 14-krotnego reprezentanta Maroka są przed wszystkim szybkość i piekielnie mocny i precyzyjny strzał z dystansu.

Zdaniem Gianluci Di Marzio włodarze Palermo są gotowi przyjąć ofertę West Hamu w wysokości czterech milionów euro. Kontrakt Lazaara wygasa w czerwcu 2017 roku i taka kwota wydaje się być korzystna dla obu stron.

W poprzedniej kampanii wychowanek włoskiego Varese rozegrał 31 spotkań, w których zdobył jednego gola oraz zaliczył jedną asystę.