Według dobrze poinformowanego w sprawach transferowych WHU, Jacka Rossera, klub z London Stadium zabiega o kolejnego zawodnika, który może wzmocnić rywalizację w ataku Młotów.

David Moyes od dłuższego czasu jest zainteresowany atakującym Blackburn Rovers, Benem Breretonem Diazem. Klub rozważa złożenie oferty, nawet po zawarciu umowy z Gianluką Scamaccą. Menedżer Młotów wysłał w sobotę swoich skautów, aby ci przyjrzeli się grze reprezentanta Chile, w sparingu z Lincoln City.

Szkot uważa, że rywalizacja w ofensywie może zdjąć ciężar z Michaila Antonio. 23-latek może zapewnić rywalizację w zespole na kilku pozycjach. Może występować jako „dziewiątka”, ale też swobodnie czuje się na obu skrzydłach. Wiemy doskonale, że Moyes bardzo lubi uniwersalnych graczy i na papierze ten transfer wygląda bardzo sensownie.

Brereton Diaz ma jeszcze rok kontraktu z Blackburn Rovers. Jest wyceniany na 15 milionów funtów i intersują się też nim Leeds United oraz AFC Bournemouth. W minionym sezonie zdobył 22 bramki w 37 występach w Championship.