Portal Claret&Hugh poinformował, że Watford w zimowym oknie transferowym będzie próbował ściągnąć do siebie Divina Mubamę. Anglik miałby zasilić drużynę Szerszeni na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Powiedzieć, że Mubama w tym sezonie gra mało, to jak nie powiedzieć nic. 19-letni wychowanek Akademii Futbolu z przytupem wszedł do pierwszej drużyny w poprzednim sezonie, a jego owocne występy poskutkowały obietnicą Davida Moyesa w postaci otrzymywania większej ilości szans w następnej kampanii. Szkocki menadżer latem wetował każdą napływającą ofertę wypożyczenia, tłumacząc że widzi w Mubamie duży potencjał na bycie czołowym napastnikiem jego układanki. Niestety, w praniu wyszło jednak nieco inaczej.

Sezon 2023/24 dobitnie uświadomił 19-latkowi, że zdobycie zaufania Moyesa to naprawdę długa i ciężka przeprawa. Divin na boisku w pierwszej drużynie spędził zaledwie 24 minuty, co z pewnością uniemożliwi mu rozwój jego kariery. Szkoleniowiec w swojej hierarchii wyżej stawia na Michaila Antonio oraz Danny’ego Ingsa, którzy swoje lata świetności mają już dawno za sobą. Mubama grywa za to w drużynie do lat 21, aczkolwiek jest to dla niego chleb powszedni, do którego już dawno zdążył przywyknąć. Niedawno także informowaliśmy, że odrzucił on ofertę nowej umowy i trudno jakkolwiek mu się dziwić – przed nim cała kariera i chce ją wykorzystać w 100%, a nie tylko siedzieć na ławce w poczuciu frustracji.

Jak się okazuje, Moyes zmienił zdanie i zimą rozważy wysłanie napastnika na wypożyczenie. Trener wierzy, że uda mu się poprawić swoje boiskowe liczby i udowodni mu, że zasługuje na swoją szansę. Jako pierwszy zainteresowanie wykazał grający w Championship Watford, który jeszcze nie tak dawno temu rywalizował z Młotami na poziomie ekstraklasy.

The Hornets zajmują obecnie 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Po 15 meczach sezonu na swoim koncie mają 18 strzelonych goli, dlatego żywią nadzieję, że bramkostrzelny Mubama może pomóc w poprawie tej statystyki.