Według Football.London West Ham nie ma pozytywnych przypadków COVID w swoim składzie i kontynuuje treningi zgodnie z harmonogramem .

David Moyes jak zwykle przygotowuje swój zespół na klubowym boisku treningowym Rush Green – żaden z graczy nie uzyskał pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa, co daje Moyesowi odrobinę spokoju przy i tak trudnej sytuacji jeśli chodzi o absencję zawodników spowodowaną kontuzjami.

Szkot ujawnił, że przestrzegane są precyzyjne protokoły, które zostały wprowadzone, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa

Robimy wszystko, co w naszej mocy, nosimy maski, gdy jesteśmy w pomieszczeniach, myjemy ręce, regularnie wysyłamy wiadomości do graczy o tym, co robić, więc staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby się ustrzec przed COVID-19.

Domowy mecz Młotów z Norwich City, który miał się odbyć się w sobotę, został przełożony, ponieważ rywal nie może wystawić drużyny w związku z otrzymaniem wielu pozytywnych testów. W obecnej sytuacji następnym zaplanowanym meczem jest ćwierćfinał Pucharu Ligi na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur w najbliższą środę.

Przełożenie sobotniego meczu z Norwich zostało potwierdzone dopiero na niecałe 48 godzin przed rozpoczęciem gry, co jest dowodem na to, że sytuacja może się dynamicznie zmieniać  

Sobotni mecz jest jednym z pięciu odwołanych starć Premier League w ten weekend – trzy gry przełożono w środku tygodnia.

West Ham będzie teraz traktował treningi priorytetowo, nie zważając na przekładane i odwoływane mecze – muszą zakładać, że ich gry odbywają się zgodnie z planem, aby utrzymać swój poziom. Młoty mają aspiracje do wygrania Pucharu Ligi w tym sezonie, więc przygotowują się do środowego ćwierćfinału.

Premier League ocenia wnioski o przełożenie meczów indywidualnie, ale zasady są nieco inne w przypadku Pucharu Ligi, a inne w przypadku spotkań Premier League.