West Ham United chce przed zakończeniem okienka transferowego, pozyskać ofensywnego pomocnika. Najbardziej Davidowi Moyesowi zależy na Jessem Lingardzie, ale ten transfer na ten moment wydaje się być mało prawdopodobny. W związku z tym Młoty szukają alternatyw, a jedną z nich jest Nikola Vlasić z CSKA Moskwa. 

Według Daily Mail, klub z Londynu rozpoczął już rozmowy z CSKA, w sprawie transferu pomocnika. Nie wiadomo jakich pieniędzy będą żądać Rosjanie, ale w mediach pojawiły się informacje o 30 milionach euro.

Reprezentant Chorwacji jest ofensywnym pomocnikiem i jest bardzo wszechstronnym graczem. W minionym sezonie zdobył 11 goli i zaliczył pięć asyst, w 26 występach w rosyjskiej Premier Lidze. Ważne jest też to, że 23-latek ma już doświadczenie w Anglii. Vlasić grał w Evertonie i rozegrał w jego barwach 19 spotkań.

Innym graczem powiązanym z Młotami jest Jonathan Bamba z Lille, choć z tej trójki David Moyes chciałby zakontraktować Lingarda.

Vlasić grał wraz z reprezentacji Chorwacji na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Rozegrał cztery spotkania i zdobył jedną bramkę, w spotkaniu ze Szkocją.