Vladimir Coufal przebywa obecnie w Cardiff, gdzie wraz z reprezentacją Czech przygotowuje się do spotkania z Walijczykami. W rozmowie ze Sky Sports, obrońca Młotów pokrótce o sytuacji Młotów przed końcówką sezonu, ale zabrał również głos na temat swojego kolegi drużyny narodowej Ondreja Kudeli.

– David Moyes to wielka osobowość szkockiego futbolu, ale także naszej Premier League. Jest bardzo pomocny. Gdy o coś go pytamy to zawsze otrzymujemy odpowiedź. Chciałbym awansować do Ligi Mistrzów, ale zobaczymy co się wydarzy. Musimy twardo stąpać po ziemi i zobaczymy co będzie na koniec sezonu. West Ham jest teraz bardzo popularny w Czechach i to mi się bardzo podoba – mówił prawy defensor Młotów.

28-latek został również zapytany o swoje stanowisko w sprawie Ondreja Kudeli, który został oskarżony o rasizm. Według oskarżeń Szkotów, obrońca czeski miał w meczu z Glasgow Rangers obrazić Glena Kamarę. 

– Wszyscy w czeskiej kadrze stoją po stronie Ondreja. Jesteśmy zadowoleni, że jest z nami. Jest ważną częścią naszej reprezentacji. Innych wydarzeń, które się wydarzyły nie mogę komentować. Myślę, że Ondrej jest szczęśliwy, że jest tu z nami. Jest wielkim profesjonalistą i to dla niego żaden problem. 

Spotkanie Czechów z Walijczykami zostanie rozegrane już dziś o 20:45. Transmisja w Polsacie Sport.