Czescy koledzy to nie tylko fantastyczni piłkarze i najlepsi profesjonaliści. Ich etyka pracy, pragnienie i mentalność zwycięstwa rozprzestrzeniły się po szatni i zainspirowały kolegów z drużyny.

Udekorowany flagami Czech duet, spędził  kilka minut, rozmawiając i żartując z West Ham TV o naprawdę wyjątkowym i niezapomnianym sezonie 2020/21. Oto co powiedzieli zawodnicy.

Co za sezon!

Tomáš Souček: Tak, to wspaniały sezon, bo kiedy przyjechałem pamiętam, że wygraliśmy walkę o spadek, a  teraz jesteśmy w Lidze Europy. To wspaniałe i bardzo się cieszę, że zagraliśmy nasz ostatni mecz w tej kampanii przed naszymi fanami i razem możemy świętować niesamowity sezon, więc jestem naprawdę szczęśliwy.

Czy możesz uwierzyć, że skończyliśmy w pierwszej szóstce?

Vladimír Coufal: Tak! To prawda, ponieważ codziennie bardzo ciężko na to pracowaliśmy i to jest nasze osiągnięcie. Najważniejsze jest to, że pobiliśmy klubowy rekord i ze względu na zdobyte punkty jesteśmy teraz najlepszą drużyną West Hamu w historii Premier League, więc jestem szczęśliwy.

TS: Jestem taki szczęśliwy, że nie mogę nawet mówić! Podobał mi się trening każdego dnia i wszystkie mecze. Gram w Premier League, więc to moje marzenie – żyjemy naszymi marzeniami.

Czego możemy się spodziewać w Europie? Dużo ciężkiej pracy?

VC: Będzie bardzo ciężko, ponieważ w czwartek LE a w niedzielę ponownie zagramy w Premier League. Chcieliśmy się tam dostać, więc jesteśmy bardzo wdzięczni, że jesteśmy w tych rozgrywkach. Będzie ciężko, ale myślę, że jesteśmy w stanie rozegrać wszystko na dobrym poziomie. Chcemy utrzymać tę wyjątkową formę, ale także będziemy potrzebować kilku nowych graczy.

TS: Wiemy także, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to możemy grać w tym samym składzie, ponieważ mamy niesamowitą drużynę i uważam, że jesteśmy bardzo silni. Możemy odnieść sukces w Europie.

Który z was jest Młotem Roku ?

VC: Myślę, że ta nagroda powinna zostać podzielona na tylu graczy ilu mamy. Każdy zawodnik powinien otrzymać jedną część tej statuetki, podobnie jak nasi pracownicy i nasz zespół medyczny. Pracowali dla całej drużyny, więc musimy podzielić tę nagrodę. To było niewiarygodne.

TC: To naprawdę fajne, ponieważ mamy nie tylko indywidualnych graczy. Jesteśmy jedną drużyną, więc nie ma znaczenia, kto zdobywa gola, kto pomaga lub kto broni. To wspaniale, że mamy taki zespół, ponieważ nie lubię indywidualnych graczy, którzy grają dla siebie.

Wasze rodziny i fani byli na London Stadium, aby zobaczyć jak wchodzicie do europejskich rozgrywek

TC: Niesamowite, ale to nie tylko jedno słowo. Cieszę się, że moja rodzina wspierała mnie od pierwszego dnia, kiedy tu jestem i mogłem im również okazać wdzięczność. Nie możemy się teraz doczekać Euro.

VC: Dla mnie było bardzo ważne, aby moja rodzina była tutaj i wspierała mnie, ponieważ był to dla nich bardzo trudny sezon, dla mojej żony, mojego syna i nowonarodzonego dziecka. Wszyscy kochają piłkę nożną i było cudownie, że mogli zobaczyć mój występ na boisku na London Stadium. Doceniam ich wsparcie przez cały rok i bardzo się cieszę, że mogli tu być – zakończyli rozmowę zawodnicy.