Biorąc pod uwagę przyszłość Michaila Antonio, który kończy 34 lata w przyszłym sezonie, Danny’ego Ingsa i Gianluci Scamacci, można spodziewać się, że Młoty pozyskają latem przynajmniej jednego napastnika.

W rozmowie ze szwedzką stroną Fotbollskanalen, Viktor Gyökeres mówi, że jest świadomy zainteresowania ze strony West Hamu i jasno dał do zrozumienia, że ​​chce przejść do Młotów. Gdy okno zostanie oficjalnie otwarte dla transakcji krajowych, konkurencja będzie prawdopodobnie zacięta. Napastnik ponoć błagał Coventry, aby pozwolono mu odejść polubownie. Póki co, padają informacje o tajnych rozmowach Moyesa z Gyökeresem. Menadżer bywał często na meczach Coventry, obserwując swój transferowy cel i rzekomo jest zdecydowany na sprowadzenie go do Londynu.

Zdaję sobie sprawę z zainteresowania, chcę odejść i mam nadzieję, że Coventry pozwoli mi iść tam, gdzie chcę. Pozostał mi tylko rok kontraktu, więc biorąc to pod uwagę, to całkiem sporo — powiedział Szwed. Jest wiele klubów, które są zainteresowane. Niestety muszę zaczekać, aż mój obecny pracodawca poczuje się usatysfakcjonowany ofertą. Mam jednak nadzieję, że pomyślą również o tym, czego ja chcę i co czuję, a nie tylko o tym, kto płaci najwięcej. Mam nadzieję, że możemy zacząć rozmawiać o transferze teraz, gdy sezon się skończył i nie myśleć tylko o pieniądzach, ale o mnie i mojej karierze. Byłem tam i miałem dwa dobre sezony i teraz mam ochotę spróbować czegoś nowego. Mam nadzieję, że da się to rozwiązać – powiedział Gyökeres.

Domniemane niesportowe zachowanie?

Jeśli młody Szwed naprawdę jest głównym celem West Hamu, to Moyes i klub powinni być zaniepokojeni doniesieniami napływającymi z Portugalii. Wiodąca portugalska gazeta sportowa A Bola twierdzi, że szef sportowy Ruben Amorim przeprowadził już również „tajne” rozmowy z Gyökeresem. Stwierdza, że ​​​​menedżer „wprowadził go w projekt i pokazał mu, jak ważny może być dla zespołu”. Informuje ponadto, że trener Sportingu „w ten sposób zachęca 25-letniego napastnika do projektu, który prowadzi” i podaje, że na cel West Hamu w Portugalii czeka pięcioletni kontrakt.