West Ham United jest poważnie zainteresowany pozyskaniem latem lewego defensora Walsall FC Rico Henry’ego. Młoty od kilku miesięcy obserwują poczynania niezwykle utalentowanego 19-latka. 

Henry jest reprezentantem Anglii do lat 19 i jest jednym z największych talentów występujących w League One. Oprócz Młotów chęć na pozyskanie defensora ma Leeds United oraz Burnley.

Wychowanek Walsall ma za sobą niezwykle udany sezon. Gracz rozegrał 44 spotkania we wszystkich rozgrywkach i zdobył w nich dwa gole oraz zaliczył cztery asysty. Atutami Henry’ego są bez wątpienia niezwykła szybkość oraz dynamika. W poprzednim sezonie obrońca znalazł się w jedenastce sezonu League One według PFA.

Mierzący 170 cm piłkarz miałby być w West Hamie alternatywą dla Aarona Cresswella, który od dwóch lat praktycznie nie ma zmiennika i gra zazwyczaj w każdym meczu. O miejsce w składzie Henry rywalizowałby również z młodym Lewisem Page. Inny z lewych obrońców Stephen Hendrie najbliższy sezon spędzi w Blackburn Rovers.

Prawdopodobnie częścią tej transakcji jest wypożyczenie George Dobsona do Walsall. Defensywny pomocnik West Hamu kilka tygodniu temu dołączył do zespołu z Bescot Stadium.