Angielskie media donoszą, że West Ham United dogadał się z FC Basel w kwestii transferu Fabiana Schara na Upton Park. Właściciele Młotów mają zapłacić za tego stopera, kwotę pięciu milionów funtów.

Fabian Schar jest jednym z najbardziej utalentowanych szwajcarskich piłkarzy. W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o zainteresowaniu m.in Arsenalu i Chelsea usługami 23-latka. Piłkarz nie kryję tego, że jego marzeniem jest gra w Premier League.

Jeśli doszłoby do transferu to utalentowany Szwajcar mógłby wraz z Winstonem Reidem stworzyć jeden z najlepszych duetów środkowych obrońców w Premier League. Wszystko w tej kwestii powinno się wyjaśnić w zbliżającym się wielkimi krokami letnim okienku transferowym.

Kontrakt piłkarza z Bazyleą wygasa wraz z końcem czerwca 2016 roku i to już ostatni dzwonek, by Szwajcarzy zarobili jakiekolwiek pieniądze za tego gracza. W tym sezonie utalentowany stoper rozegrał 31 spotkań w barwach FC Basel we wszystkich rozgrywkach, strzelając przy tym jednego gola oraz zaliczając trzy asysty.

Warto również dodać, że 23-latek rozegrał dla reprezentacji Helwetów już dziesięć spotkań, w których strzelił aż cztery gole. Schar był również członkiem drużyny narodowej Szwajcarii podczas Mistrzostw Świata w Brazylii.