W szeregach Młotów od zeszłego sezonu możemy podziwiać Łukasza Fabiańskiego, teraz dołączy do niego Wiktoria Kiszkis! Iławianka przechodzi do West Hamu z Arsenalu. 

16-letnia zawodniczka w ostatnich latach była jednym z najjaśniejszych elementów młodzieżowej żeńskiej drużyny Arsenalu. Tylko w ubiegłym sezonie zdobyła 30 bramek i zaliczyła 23 asysty w zaledwie 13 spotkaniach! Statystyki te są tym bardziej imponujące, że pochodząca z Iławy zawodnika grała na prawym skrzydle. W ostatnich trzech sezonów sięgała dwukrotnie po mistrzostwo Anglii i dwukrotnie po puchar Anglii. W finale FA Women’s Cup Arsenal mierzył się z Chelsea, a Wiktoria zdobyła w tym meczu hattricka oraz asystę. Po sezonie uznała jednak, że czas zmienić otoczenie. Młoda zawodniczka miała propozycję od kilku klubów:

Muszę przyznać, że potrzebowałam zmian barw klubowych. W Arsenalu wszystko układało się dobrze, ale chciałam spróbować sił w innym zespole. Miałam kilka propozycji transferów do innych klubów. Zgłaszał się miedzy innymi Charlton Athletic, Millwall oraz właśnie West Ham. Wybrałam ofertę ostatniego z tych klubów, bo była dla mnie najbardziej korzystna, pod wieloma względami — tłumaczy Wiktoria.

Wiktoria zostanie wcielona do żeńskiego zespołu U21, co jest dużym krokiem w jej karierze – a jej pierwszy trening z nową drużyną będzie 22 lipca. Prawdopodobnie szkoleniowcy West Hamu spróbują przesunąć dynamiczną zawodniczkę na środek ataku. Młoda Polka ma realne szanse na debiut w drużynie seniorek West Hamu, które występują w FA Women Super League. Kiszkis ma szanse stać się najmłodszą zawodniczką w lidze.

Czuję, że West Ham będzie lepszym miejscem do rozwoju niż Arsenal — mówi Wiktoria

Nową zawodniczkę Młotów prawdopodobnie będzie można podziwiać w Ostródzie już w sierpniu – to tam reprezentacja Polski U-17 zmierzy z rywalkami ze Szwecji. Wiele wskazuje na to, że selekcjoner kadry narodowej wyśle powołanie na to spotkania również do Wiktorii.

Młodej zawodniczce życzymy wielu sukcesów i rozwoju w barwach Młotów!

Źródło: M.Partyga / Gazeta Iławska