Włoskie media podają, że gwiazda Genoi Diego Laxalt może już latem przenieść się na Stadion Olimpijski. Pomocnik od dawna łączony jest z transferem do Premier League, a sam zainteresowany podobno bardzo chętnie zamieniłby słoneczne wybrzeże Włoch na deszczowy Londyn.

TuttoMercatoWebb twierdzi, że Genua jest w stanie sprzedać swojego piłkarza latem, pomimo zdecydowanego sprzeciwu w styczniu. Oprócz Młotów zainteresowanie transferem przejawia Chelsea, Arsenal i Leicester. Podobno wszystkie cztery kluby już w następnym okienku transferowym spróbują sięgnąć po 24-latka, oczywiście po uprzednim potwierdzeniu jego umiejętności.

Cofnijmy się do 2013 roku. Laxalt podpisuje właśnie kontrakt z Interem, młody wówczas piłkarz sam porównał się do byłego gracza Spurs – Edgara Davidsa. Powiedział, że praca w defensywie sprawia mu tyle samo frajdy, ile gra ofensywna.

-Nie wiem po co przydzielać zawodnikom zupełnie różne role. Ja lubię grać zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Zawsze dużo biegam i daję z siebie wszystko. Jestem podobny do Edgara Davidsa.