Po niezwykle dramatycznym spotkaniu West Ham United U23 pokonał na Molineux Stadium Wolverhampton Wanderers i awansował do finału play-off. W decydującym mecz o wejście do Dywizji 1, podopieczni Terry’ego Westleya i Liama Manninga zagrają na St James’ Park z Newcastle United.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 25 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył lewy obrońca Deslandes i strzałem głową pokonał Spiegela.

Kluczowy moment tego meczu to 72 minuta meczu. Wtedy to na murawie za Grady’ego Dianganę pojawił się Jahmal Hector-Ingram. Osiem minut później po genialnym dośrodkowaniu innego rezerwowego Joe Powella, czarnoskóry snajper strzelił kontaktową bramkę na 1:1.

W doliczonym czasie gry Hector-Ingram został popchnięty w polu karnym, przez jednego z defensorów Wolves i arbiter podyktował rzut karny dla Młotów. Do piłki podszedł niezawodny Martin Samuelsen i zapewnił londyńczykom awans do finału play-off.

Finał zostanie rozegrany w najbliższy piątek. Gospodarze meczu będzie Newcastle United, gdyż Sroki w sezonie zasadniczym zajęły wyższe miejsce niż West Ham.

West Ham: Spiegel – Knoyle, Rice (C), Akinola, Sylvestre – Makasi, Dobson – Kemp (Powell 72), Diangana (Hector-Ingram 72), Holland – Samuelsen.

Ławka: Howes (GK), Hannam, Wells.