West Ham U23 w meczu 12 kolejki Premier League 2 przegrał z liderem Swansea City 2:3. Jedyne bramki w tym spotkaniu podopieczni Terry’ego Westleya zdobyli w końcówce spotkania.

Piłkarze Młotów dobrze rozpoczęli to spotkanie i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Najpierw świetnym strzałem z dystansu popisał się Dan Kemp, ale jego uderzenie obronił golkiper Łabędzi. Chwilę później Martin Samuelsen piękną prostopadłą piłką uruchomił Toniego Martineza. Hiszpan trafił do siatki, ale sędzia boczny pokazał pozycję spaloną. Co ciekawe powtórki pokazały, że nie było offside.

Minutę później było już 0:1. Ładną akcję indywidualną przeprowadził George Byers i strzałem z 17 metrów lewą nogą otworzył wynik spotkania. W 50 minucie gry fatalnie piłkę przez środek rozprowadził Moses Makasi i gracze Swansea podwyższyli na 0:2. Konkretnie do siatki trafił Biabi.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Noha Sylvestre faulował w polu karnym jednego z piłkarzy Łabędzi i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Byers i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Nathan Trott był bez szans. Na tablicy widniał wynik 0:3.

West Ham bardzo późno wziął się do odrabiania strat. W 87 minucie piłkę w pole karne wrzucił Makasi, futbolówkę stracił głową Parfitt-Williams i z kilku metrów do bramki wbił ją Antonio Martinez. Dla Toniego było to 9 trafienie w 9 meczu w barwac Młotów U23.

toni-martinez

W 91 minucie gry ładną akcją popisał się 17-letni Domingos Quina. Portugalczyk minął dwóch obrońców Swansea i strzałem lewą nogą zdobył gola na 2:3. Młotom nie starczyło już czasu na gola wyrównującego.

Obecnie piłkarze Westleya zajmują piąte miejsce w Dywizji 2 z 18 punktami na koncie.

West Ham U23 – Swansea U23 2:3

whu-u23

West Ham: Trott – Westley (Sylvestre 45), Pike, Akinola, Neufville – Quina, Makasi – Kemp (Parfitt-Williams 75), Browne (C), Samuelsen – Martinez.

Ławka: Howes (GK), Diangana, Hector-Ingram.