Kolejnej porażki doznali młodzi piłkarze West Hamu, w rogrywkach Premier League U21. Tym razem lepszy okazał się lokalny rywal – Tottenham Hotspur. Bohaterem spotkania został Grant Ward, który strzelił dwa gole z rzutów wolnych. Ozdobą tej potyczki była bramka zdobyta przez Ravela Morrisona, który pokonał bramkarza kapitalnym strzałem nożycami.

W zespole gospodarzy w pierwszym składzie wyszedł rekowalescent, Elliot Lee oraz skłócony z Samem Allardycem, Ravel Morrison. Natomiast w zespole Kogutów wystąpił nowy nabytek tego klubu, DeAndre Yedlin.

Grę od samego początku prowadzili goście i to oni w 21 minucie wyszli na prowadzenie. Ładnym strzałem z rzutu wolnego Spiegela pokonał Ward. West Ham starał się gonić wynik i to przyniosło rezultat w 37 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Djaira Parfitta-Williamsa, kapitalnym nożycami popisał się Morrison i na tablicy wyników było 1-1. W pierwszej połowie już nic ciekawego się nie wydarzyło i zespoły zeszły na przerwę.

Drugą część gry lepiej zaczeli goście i w 56 minucie wyszli po raz kolejny na prowadzenie. Po świetnym podaniu Daniela Akindayiniego, gola strzelił Harry Winks. West Ham do końca spotkania dążył do wyrównania. Swoje szansę mieli Parfitt-Williams oraz Amos Nasha, ale piłka po ich strzałach nie wpadała do bramki.

Tottenham przypieczętował zwycięstwo w 93 minucie, kiedy to po raz drugi w tym spotkaniu z rzutu wolnego, szwajcarskiego bramkarza Młotów, pokonał Grant Ward. Po tym strzale sędzia zakończył spotkanie. Kolejne spotkanie podopieczni Steve’a Pottsa rozegrają w czwartek 15 stycznia, a ich przeciwnikiem będzie Everton.

West Ham U21 – Tottenham U21 1:3 (1:1)

Bramki: Morrison 37 – Ward 21, 90+3, Winks 56.

Żółte kartki: Lee, Page – Winks.

West Ham U21: Spiegel – Pike, Burke, Oxford, Page – Nasha, Whitehead – Parfitt-Williams, Sadlier (Turgott 76), Morrison (Makasi 66) – Lee (Lletget 46).

Rezerwa: Howes, Potts

Tottenham U21: Archer – Yedlin (McQueen 60), Ball, Khumalo, Ogilvie – Ward, Winks (Lesniak 68) – Onomah, Oduwa, Miller (Sonupe 69) – Akindayini

Sędzia: Richard Hulme