Dobra gra w pierwszej połowie i pechowa końcówka, tak można w jednym zdaniu określić grę młodych piłkarzy Młotów w spotkaniu z Norwich City. Niestety gracze Steve’a Pottsa przegrali kolejny mecz i nie mają już praktycznie żadnych szans na utrzymanie w elicie Premier League U21.

Sternik Młotów, w tym spotkaniu postawił na zupełnie inny duet stoperów niż w poprzednim starciu z Manchesterem United. Oxforda i Burke’a zastąpili Onariase oraz wracający po kontuzji Daniel Potts. Warto dodać również, że na pozycji lewego pomocnika wystąpił testowany gracz Chelmsford City, Joe Ward.

Już na samym początku spotkania świetną sytuację do strzelenia gola miał Jordan Brown, ale jego strzał pewnie obronił doświadczony Mark Bunn. Chwilę później powinno być 1:0 dla gospodarzy. Z lewej strony pola karnego świetnie wbiegł Djair Parfitt-Williams, ale jego techniczny strzał odbił się od poprzeczki, do piłki na trzecim metrze dopadł jeszcze atakowany przez obrońców Brown, ale piłka po jego strzale po raz kolejny trafiła w poprzeczkę.

W samej końcówce pierwszej połowy jeszcze jedną dogodną sytuację miał napastnik Młotów, ale jego strzał z ostrego konta, świetnie wybił na rzut rożny golkiper Norwich City. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w piłkę grał tylko zespół Steve’a Pottsa.

W 50 minucie gry, West Ham dopiął swego. Po zagraniu Cullena, kapitalnym strzałem zza pola karnego, w długi róg popisał się Brown i było 1-0. W 84 minucie swój koszmar przeżył Sam Howes. Po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Kanarków, golkiper minął się z piłką, co wykorzystał Reece Hall-Johnson i pewnym strzałem prawą nogą doprowadził do wyrównania.

Kilka sekund później fatalnie zachował się Amos Nasha, który zakiwał się w narożniku pola karnego i piłkę zabrał mu Hall-Johnson i świetnie dośrodkował w pole karne, a tam był Michee Efete i podwyższył na 2-1. West Ham nie potrafił już skonstruować składnej akcji i przegrał już trzynaste spotkanie w tej kampanii.

Kolejny mecz piłkarze Pottsa rozegrają 24 kwietnia, a ich rywalem będzie Manchester City.

West Ham U21 – Norwich U21 1:2 (0:0)

Bramki: Brown 50 – Hall-Johnson 84, Efete 85.

Żółte kartki: Westley – Efete

West Ham U21: Howes – Westley, Onariase, Potts, Page – Nasha, Makasi – Cullen (C), Parfitt-Williams, Ward – Brown

Rezerwa: Bogard, Knoyle, Carter, Pask, Powell

Norwich City U21: Burn – Hall-Johnson, Crowe, McFadden (C), Efete – Cantwell (Ramsay 56), McGrandles, Grant, Kelly, Norman – Morris

Rezerwa: Beauchamp, Byrne-Hewitt, Black

Sędzia: Andrew Laver