Świetne spotkanie rozegrali podopieczni Steve’a Pottsa, którzy pokonali na własnym boisku Manchester City 2:1. Na to zwycięstwo West Ham czekał cztery spotkania.

Mecz doskonale rozpoczął się dla Młotów, którzy w 12 minucie wyszli na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Djaira Parfitta-Williamsa, bardzo ładną główką popisał się Dan Potts i było 1-0. The Citizens byli bardzo blisko wyrównania pod koniec pierwszej połowy, groźnie uderzył Jorge Intima, ale świetną interwencją tuż przed bramką popisał się Potts.

Dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy było już 2-0. Mocną piłkę w pole karne posłał Jordan Brown, a tam niefortunnie interweniował Adam Drury i wpakował piłkę do własnej bramki. Blisko wyrównania piłkarze City byli w 70 minucie kiedy to po strzale Jamesa Horsfielda, świetną paradą popisał się Spiegel.

W 76 minucie Manchester City dopiął swego i strzelił gola na 2-1. Świetną piłkę z głębi bola otrzymał Olivier Ntcham, który wbiegł w pole karne i nie miał problemów z pokonaniem Szwajcara. Tuż przed końcem spotkania dwie genialne okazje mieli goście, ale ani Ntcham ani Jose Pozo, nie potrafili znaleźć recepty na golkipera Młotów.

West Ham United u21 – Manchester City U21 2:1 (1:0)

Bramki: Potts 12, Drury 54-sam. – Ntcham 76.

Żółte kartki: Mavila – Holland, Oliver.

West Ham U21: Spiegel – Knoyle (Westley 85), Pask, Potts, Page (C) – Makasi, Nasha (Mavila 76) – Diangana, Parfitt-Williams, Ward (Pike 71) – Brown

Rezerwa: Bogard, Hector-Ingram

Manchester City U21: Gunn – Drury, Oliver, Smith-Brown, Horsfield – Holland, Glendon (C), Ntcham (Fernandes 88), Intima, Dilrosun (Nuttall 60) – Pozo

Sędzia: Mike George