Niestety piłkarze Młotów U21 podobnie jak w poprzednim sezonie prezentują bardzo kiepską formę. W drugim swoim spotkaniu w tym sezonie West Ham poniósł drugą porażkę. Tym razem pogromcami okazali się zawodnicy Aston Villi.

W zespole Młotów ponownie wystąpili Manuel Lanzini, Stephen Hendrie oraz Martin Samuelsen, którzy mieli być główną siłą napędową zespołu. Ponadto w zespole Steve’a Pottsa wystąpił testowany Omar Rowe. W przeszłości pomocnik bronił barw akademii Southampton.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo efektownego uderzenia z dystansu George’a Dobsona, które trafiło w słupek. Jednak w 23 minucie gry na prowadzenie wyszli gracze Aston Villi. Po faulu w polu karnym Kyle’a Knoyle’a arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Jerrel Sellars. 12 minut później było już 1-1. Elliot Lee wymusił błąd na bramkarzu The Villans, który podał piłkę pod nogi Manuela Lanziniego, a ten z 10 metrów nie miał problemów z umieszczenia piłki w siatce. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze jedną dobrą sytuację mieli piłkarze Młotów. Po dośrodkowaniu Dobsona, piłkę wybili obrońcy na 16 metr, gdzie stał idealnie ustawiony Samuelsen. Norweg oddał soczysty strzał lewą nogą, ale piłka nieznacznie minęła światło bramki.

W 55 minucie gry po dobrze rozegranym rzucie wolnym przez West Ham, dobrą sytuację do strzelenia gola miał Rowe, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę. Decydujący cios gracze Aston Villi zadali w 84 minucie, kiedy to po dobrej akcji zespołowej najprzytomniej w polu karnym zachował się Jordan Lyden i ustalił wynik spotkania na 1-2 dla gości.

West Ham U21 – Aston Villa U21 1:2 (1:1)

Bramki: Lanzini 35 – Sellars 23, Lyden 84.

West Ham U21: Howes, Westley (Akinola 67), Hendrie, Dobson (Nasha 83), Knoyle, Onariase, Rowe (Mavila 59), Cullen (C), Lee, Lanzini, Samuelsen.

Ławka:  Brown, Gordon.

Aston Villa U21: Steer, Mason, Suliman, Toner, Kinsella, Lyden (C), Cowans (O’Hare 71), Hale, Abdo (Blackett-Taylor 71), Calder, Sellars.

Ławka: Bannister, Leggett, Lyons-Foster.

Sędzia: Lee Betts