Od porażki rozpoczęli rozgrywki Premier League U21 piłkarze Młotów. Lepsi okazali się rywale z West Bromwich Albion, którzy wygrali mecz 2:1. Decydującego o zwycięstwie gola The Baggies strzelili w samej końcówce spotkania.

West Ham na to spotkanie wyszedł w bardzo mocnym składzie. Na boisku zameldowali się bowiem gracze pierwszego zespołu Manuel Lanzini, Martin Samuelsen, Diego Poyet, Stephen Hendrie czy Reece Burke. Natomiast w zespole WBA pojawili się Adil Nabi oraz doświadczony Belg, Sebastien Pocognoli.

Pierwszy cios gracze West Bromu wyprowadzili w 24 minucie. Piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Adil Nabi. West Ham miał swoje okazję w pierwszej połowie, ale po strzałach Lanziniego i Samuelsena piłka minęła nieznacznie światło bramki. W 66 minucie było już 1:1. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez kapitana Młotów, Josha Cullena do piłki wyskoczył Elliot Lee i skierował piłkę do siatki. Niestety w 88 minucie spotkania The Baggies ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu jednego z obrońców, piłkę w polu karnym opanował Kyle Howkins i lekkim strzałem w długi róg pokonał Tima Browna. W końcówce West Ham mógł wyrównać, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Jordan Brown. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Młoty w inaugurującym rozgrywki spotkaniu ulegli West Bromwich 1:2.

Następne spotkanie podopieczni Steve’a Pottsa rozegrają w poniedziałek 24 sierpnia w Londynie, a ich rywalem będzie Aston Villa. The Villans w pierwszym spotkaniu zremisowali ze Stoke City 0:0.

West Bromwich Albion – West Ham 2:1 (1:0)

Bramki: A.Nabi 24, Howkins 88 – Lee 66

West Brom:  Ross – Ezewele (Howkins 58), Fitzwater, Donnellan, Pocognoli (McCourt 46), O’Neil, S.Nabi (Ward 70), A.Nabi, Leko, Edwards, Roberts.
Ławka: Hall, Cleet.

West Ham: T.Brown – Knoyle, Chambers, Burke, Hendrie – Poyet, Samuelsen (J.Brown 66), Cullen (C), Lanzini, Parfitt-Williams – Lee

Ławka: Boness, Onariase, Mavila, Hector-Ingram