Seria porażek West Hamu U21 trwa w najlepsze. Podopieczni Steve’a Pottsa po raz czwarty z rzędu musieli uznać wyższość rywali. Tym razem sposób na młodych Młotów, znalazł zespół Southampton, który na własnym boisku wygrał zasłużenie 2:0.

W drużynie gości w wyjściowym składzie wyszli m.in. tacy gracze jak Doneil Henry, Diego Poyet czy Reece Burke. Natomiast w składzie gospodarzy na boisku wybiegli gracze znani z występów w pierwszym zespole Świętych – Paulo Gazzaniga, Sam McQueen, Lloyd Isgrove czy Matt Targett.

W siódmej minucie gry po fatalnym błędzie Henry’ego, groźnym strzałem z dystansu zaskoczyć Spiegela próbował Sam McQueen, ale jego uderzenie kapitalnie wybronił Szwajcar. Chwilę później po rzucie rożnym bramkarz Młotów się nie popisał. Gola bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Dominic Gape, a Spiegel nie zrozumiał się z Diego Poyetem i piłka wpadła do siatki.

Pierwsza połowa to istna nawałnica na bramkę West Hamu. Piłkarze Świętych raz po raz próbowali sforsować obronę Młotów. Najaktywniejszy był McQueen ale jego strzały nie znalazły drogi do bramki. Pierwszą dobrą piłkarze Steve’a Pottsa mieli w 34 minucie, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Parfitt-Williams, ale jego uderzenie bez problemów obronił Gazzaniga.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i to Southampton był drużyną lepszą i stwarzającą sobie okazje do zdobycia gola. Jednak strzały Hesketha oraz Flannigana nie znalazły drogi do bramki. W 83 minucie gry kolejny fatalny błąd Spiegela. Tym razem golkiper gości beznadziejnie wyprowadzał piłkę i podał wprost pod nogi McQueena, a ten idealnie wyłożył piłkę do pustej bramki Ryanowi Seagerowi i było 2-0. W tej sytuacji nie pomogły ofiarne interwencję Reece’a Burke’a oraz Diego Poyeta. W tym spotkaniu wynik nie uległ już zmianie i West Ham zasłużenie przegrał to spotkanie.

Szansę na rehabilitację piłkarze Młotów, będą mieli 6 lutego kiedy to na własnym boisku podejmią Fulham.

Southampton U21 – West Ham U21 2:0

Bramki: Rowe 8, Seager 83.

Southampton U21: Gazzaniga – Flannigan, McCarthy, Mugabi, Targett – Gape, Hesketh – Sinclair, Isgrove (Sims 89), McQueen – Seager

Rezerwa: Britt, Wood, Barnes, Little

West Ham U21: Spiegel – Westley, Burke, Oxford, Potts (Pike 46) – Nasha, Henry (Carter 79) – Parfitt-Williams, Powell (Makasi 71), Poyet – Brown

Rezerwa: Howes, Onariase

Sędzia: Andrew Laver