We wtorkowy wieczór na Leigh Sports Village, West Ham rywalizował z liderem grupy 1 Premier League U21, Manchesterem United. To spotkanie obfitowało szczególnie w poważne błędy bramkarzy obydwu zespołów.

Wsród zawodników Manchesteru United można było zobaczyć graczy pierwszego zespołu Czerwonych Diabłów. Na placu gry zameldowali się bowiem, Adnan Januzaj, James Wilson, Paddy McNair oraz Rafael. W zespole Młotów wystąpił natomiast Diego Poyet.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla West Hamu, który w 14 minucie wyszedł na prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Josh Cullen, a piłkę głową do bramki skierował Reece Oxford. Warto zauważyć, że bardzo duży błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz MU, Joel Pereira który nie potrzebnie wyszedł z bramki.

Niestety dziesięć minut później zespół Steve’a Pottsa już przegrywał. W 22 minucie Josh Harrop ograł kilku piłkarzy gości w polu karnym i oddał lekki sygnalizowany strzał z 12 metrów, ale Sam Howes przepuścił piłkę pod pachą. Młodzieżowemu reprezentantowi Anglii takie błędy nie powinny się przytrafiać. 120 sekund później drugi cios wyprowadzili gospodarze. Po rzucie rożnym dla West Hamu, świetną kontrę rozprowadzili piłkarze Manchesteru United. Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się McNair, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Joe Rothwell się nie pomylił.

Festiwal błędów trwał w najlepsze i w 45 minucie mieliśmy remis. Tym razem rażący błąd popełnił Donald Love, który chciał podawać piłkę do Pereiry, a ten minął się z piłką i do pustej bramki piłkę skierował Jordan Brown. Brawa należą się młodemu napastnikowi Młotów, gdyż w tej sytuacji poszedł do końca i wymusił błąd obrońcy gospodarzy.

W doliczonym czasie gry doszło do przepychanki pomiędzy Lewisem Pagem oraz Adnanem Januzajem. Anglik sfaulował Belga i obaj piłkarze rzucili się na siebie. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany, ale jego uderzenie kapitalnie obronił Howes, tym samym rehabilitując się za wcześniejszy błąd. Po tym strzale piłkarze udali się na przerwę.

W 63 minucie gdy znów koszmar przeżył Howes. Po dośrodkowaniu Januzaja z rzutu różnego, Anglik wypuścił piłkę z rąk, a ta znalazła się pod nogami Harropa i ten nie miał problemów ze strzeleniem gola.

Pięć minut później powinno być 4:2, ale sytuację sam na sam z golkiperem Młotów zepsuł aktywny tego dnia Januzaj. Po strzale 20-latka piłka poleciała daleko w trybuny.

W 90 minucie urazu mięśniowego doznał Oxford, a w jego miejsce na boisku pojawił się Manny Onariase. West Ham dążył jeszcze do strzelenia gola i najlepszą okazję miał w piątej minucie doliczonego czasu. Z narożnika pola karnego rzut wolny wykonywał Cullen, ale jego strzał dobrze wypiąstkował Pereira. Po tej sytuacji sędzia zakończył mecz.

Dla West Hamu była to 12 porażka w tym sezonie. Piłkarze Pottsa praktycznie stracili już szansę na utrzymanie się w grupie 1. Następne spotkanie Młoty rozegrają na własnym stadionie 17 kwietnia, a ich rywalem będzie Norwich City.

Manchester United U21 – West Ham U21 3:2 (2:2)

Bramki: Harrop 22,63, Rothwell 24 – Oxford 14, Brown 45.

Żółte kartki: Januzaj – Poyet, Page, Knoyle, Oxford

Manchester United U21: Pereira – Rafael, McNair,Love, Kellett – Grimshaw, Rothwell (Tuanzebe 85), Goss, Harrop, Januzaj (C) – Wilson (Weir 85)

West Ham U21: Howes – Westley, Burke, Oxford (Onariase 90), Page – Nasha, Poyet – Parfitt-Williams (Makasi 68), Knoyle (Pike 68), Cullen (C) – Brown

Sędzia: Alf Greenwood