Wielką niespodziankę swoim kibicom sprawili piłkarze Młotów do lat 21. W przed ostatnim spotkaniu w najlepszej dwunastce Premier League U21, West Ham pokonał na wyjeździe londyńską Chelsea 0:1. Wyniki mógłbyć jeszcze bardziej okazały gdyby gracze Steve’a Pottsa wykorzystali swoje dogodne sytuację. Aż nasuwa się pytanie, dlaczego oni nie grali tak od początku sezonu?

Spotkanie rozpoczęło się od skomasowanych ataków Młotów. Pierwszą sytuację miał Jordan Brown, który wbiegł z lewej strony w pole karne i silnym strzałem próbował pokonać Bradleya Collinsa, ale golkiper Chelsea wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Kilka minut później bardzo dobrym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Nathan Mavila, ale jego uderzenie minimalnie przeleciało obok bramki. W 24 minucie z bardzo ostrego kąta uderzył Brown, ale znów Collins obronił strzał młodego Anglika.

Gospodarze zaatakowali groźniej dopiero w drugiej części pierwszej połowy. Po podaniu Solanke, z dystansu uderzył Charly Musonda, ale jego uderzenie pewnie sparował Raphael Spiegel. Kilka sekund temu znów Chelsea próbowała strzelić gola z dalszej odległości, ale Spiegel znów wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, tym razem po strzale Palmera.

Pod koniec pierwszej połowy po dobrym podaniu Djaira Parfitta-Williamsa, w pole karne wbiegł Moses Makasi i został sfaulowany przez Fikayo Tomoriego. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podzedł kapitan Młotów, Josh Cullen ale niestety przestrzelił i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa niestety była bardzo słaba w wykonaniu obydwu zespołów. Jedyną godną opisania akcją, była ta z 91 minuty gry. Prawą stroną z piłką pogonił Alex Pike i podał piłkę przed pole karne do Cullena, a ten popisał się genialnym strzałem i West Ham objął prowadzenie. Futbolówka po uderzeniu Irlandczyka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki. Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Młotów.

W ostatnim spotkaniu tego sezonu Premier League U21, West Ham zmierzy się na wyjeździe z Leicester City.

Chelsea U21 – West Ham U21 0:1 (0:0)

Bramka: Cullen 90+1

Chelsea U21: Collins – Tomori, Houghton (C), Conroy – Aina, Colkett (Ali 64), Musonda, Mitchell (Kiwomya 57), Palmer (Boga 38) – Solanke, Abraham

Rezerwa: Beeney, Christie-Davies

West Ham U21: Spiegel – Pike, Onariase, Pask, Page (Neufville 67) – Nasha, Makasi – Parfitt-Williams, Cullen (C), Mavila – Brown (Gordon 76)

Ławka: Howes, Diangana