W tym sezonie podopieczni Steve’a Pottsa nie potrafili jeszcze zdobyć, choćby jednego punktu. West Ham przegrał cztery spotkania z rzędu i okupuję ostatnie miejsce w tabeli. Jednak w spotkaniu z Blackburn Rovers, gra Młotów mogła się podobać. Kibice, którzy zasiedli na trybunach Ewood Park, z pewnością nie mogli narzekać na poziom spotkania oraz atrakcyjność strzelanych goli.

West Ham na to spotkanie wyszedł w mocnym zestawieniu m.in. w składzie z Stephenem Hendrie, Elliotem Lee, Martinem Samuelsenem, Joshem Cullenem czy Kylem Knoyle.

Młoty na prowadzenie wyszli już w 10 minucie, kiedy to po kombinacyjnej akcji, na strzał z dystansu zdecydował się prawy obrońca Knoyle. Uderzenie Anglika było niezwykle precyzyjnie i ugrzęzło w długim rogu bramki. 10 minut później było już 1-1. Bardzo dobrze piłkę głową zbił Anton Forrester i tym samym wypuścił Devarna Greena sam na sam z Timem Brownem, młody napastnik Blackburn wbiegł w pole karne i lekkim technicznym uderzeniem z lewej nogi trafił do siatki.

W 32 minucie kibice zobaczyli genialną akcję Martina Samuelsena. Norweg przedryblował dwóch piłkarzy gospodarzy i świetnym strzałem z 20 metrów w samo okienko wyprowadził West Ham na prowadzenie. Tuż po przerwie znów golem odpowiedzieli piłkarze Blackburn Rovers. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym zachował się Forrester i uderzeniem prawą nogą pokonał Browna. A więc w 55 minucie znów był remis.

Dziewięć minut później West Ham ponownie wyszedł na prowadzenie. Rewelacyjnie z 25 metrów z rzutu wolnego przymierzył kapitan Młotów, Josh Cullen. Piłkarz po uderzeniu Irlandczyka trafiła idealnie w okienko. Jednak w 79 minucie gospodarze po raz trzeci w tym spotkaniu wyrównali stan meczu. Gola z rzutu wolnego zdobył Connor Mahoney. Ten sam zawodnik w 84 minucie ustalił wynik spotkania, po świetnej akcji indywidualnej.

Kolejny mecz piłkarzem Pottsa rozegrają 21 września, gdzie podejmą w Londynie zespół Newcastle United.

Blackburn Rovers – West Ham United 4:3 (1:2)

Bramki: Green 20, Forrester 55, Mahoney 79,84 – Knoyle 10, Samuelsen 32, Cullen 64.

Blackburn: Eastwood – Nyambe, Wharton, Lenihan, Doyle – Cham, Petshi (Tomlinson 72), Carson (C), Mahoney – Green, Forrester.

Ławka: Crump, Lavelle, Thomson, Rittenberg

West Ham: T.Brown – Knoyle, Henry (Pask 46), Onariase, Hendrie – Cullen (C), Dobson – Parfitt-Williams, Browne (Nasha 71), Samuelsen (Diangana 83) – Lee

Ławka: Boness, J.Brown

Sędzia: Jonathan Hunt