Drużyna West Hamu United U-23 pokonała na wyjeździe drużynę Wolverhampton Wanderers 4:0 w ramach rozgrywek PL2. Trzy bramki dla The Hammers zdobył Toni Martinez.

Spotkanie na AFC Telford United lepiej rozpoczęli gracze ze wschodniego Londynu. Wysoka presja na gospodarzach pozwalała zdobywać kolejne metry boiska, efektem czego były uderzenia Samuelsena, Martineza i Browne’a.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 17 minucie meczu. Kyle Knoyle posłał świetne, prostopadłe podanie do Marcusa Browne’a. Ten zmylił swojego obrońcę w polu karnym i dał się sfaulować. Arbiter wskazał na wapno! Z 11. metra pewnie uderzył Tony Martinez i zdobył prowadzenie dla West Hamu.

Niespełna 13 minut później podopieczni Terry’ego Westley’a zdobywają kolejne trafienie. Bardzo przytomna wymiana podań między Samuelsenem a Danym Kempem pozwala temu ostatniemu wyjść na czystą pozycję. Zawodnik w bordowo-błękitnej koszulce popisał się kapitalnym uderzeniem w długi róg bramki Wilków, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną obronę.

W 38. minucie było już praktycznie po meczu. Piłkę na połowie przeciwnika przejął Samuelsen i wpadł z nią w pole karne Wilków. Norweg skutecznie obsłużył Toniego Martineza, który ładnie wykończył akcję wychowanków akademii West Hamu. Do przerwy Młoty prowadziły 3:0.

W 55. minucie spotkania czerwoną kartkę powinien zobaczyć defensor gospodarzy, który w bardzo chamski sposób zastopował akcję Browne’a. Sędzia zdecydował się jednak tylko na żółty kartonik. Trzeba przyznać, że Anglik rozgrywał bardzo dobre zawody. Gracz z numerem 10 cały czas był pod grą i napędzał akcje gości.

W 77. minucie spotkania hat-tricka skompletował Martinez. Hiszpański napastnik zgasił na klatkę piersiową podanie od Dana Kempa i po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. To była świetna akcja Młotów.

Gospodarze próbowali zdobyć honorowego gola, jednak świetnie dysponowany tego dnia był Trott i nie dał się pokonać.

Ostatecznie West Ham United zdobywa komplet punktów w spotkaniu z Wolverhampton Wanderers. Był to ostatni mecz w ramach PL2 w tym roku kalendarzowym.

Wolverhampton Wanderers U-23 0:4 West Ham United U-23

Bramki: Martinez (rzut karny 17′, 38′, 77′), Kemp (30′)

West Ham United U-23: Trott, Knoyle, Pike, Rice, Neufville (Akinola 46), Lewis, Quina, Kemp (Powell 81), Browne, Samuelsen, Martinez (Hector-Ingram 90).

Niewykorzystane zmiany: Matrevics

Wolverhampton Wanderers U-23: Flatt, Simpson, Borthwick-Jackson (Bresnan 81), Oniangue, Williamson (Deslandes 46), Johnson, Carnat, Gibbs-White, Mason (Armstrong 46), Herc, Randall.

Niewykorzystane zmiany: Finnie, Delacoe.