Przed spotkaniem z Chelsea Londyn, w zespole Młotów nastąpiła zmiana menedżera. Po słabych wynikach zespołu, pracę stracił Terry Westley, a jego miejsce zajął Steve Potts. Jednak od razu w pierwszym spotkaniu czekał go bardzo trudny pojedynek. Na Upton Park przyjechali The Blues i zasłużenie pokonali West Ham 1:3. Jedynego gola dla Młotów strzelił, Amerykanin Sebastian Lletget.

W pierwszej połowie spotkania West Ham nie istniał i już w piątej minucie stracił pierwszego gola. Po dośrodkowaniu Musondy, kapitalną bramkę piętą zdobył Kasey Palmer. Tuż przed przerwą piłkarze The Blues oddali kolejne dwa ciosy. Dominic Solanke w 44 i 45 minucie spotkania strzelił dwa gole, które tak naprawdę zakończyły rywalizację w tym spotkaniu. Dla wielkiego talentu Chelsea była to 21 i 22 bramka w tym sezonie. Podopiecznych Pottsa było tylko stać na jednego gola, autorstwa Lletgeta w 52 minucie.

Kolejne spotkanie piłkarze Młotów rozegrają 26 stycznia, a ich rywalem będzie Southampton.

West Ham U21 – Chelsea U21 1:3 (0:3)

Bramki: Lletget 52 – Palmer 5, Solanke 44, 45+1.

Żółte kartki: Westley, Burke

West Ham U21: Spiegel – Pike, Burke, Oxford, Westley – Makasi, Cullen (Carter 65), Lletget, Diangana (Powell 69), Parfitt-Williams – Brown (Hector-Ingram 86)

Chelsea U21: Beeney – Aina (Dabo 72), Conroy, Clarke-Salter, Dasilva – Colkett, Houghton, Musonda (Boga 61), Brown, Palmer (Mitchell 77) – Solanke

Sędzia: Tim Wood