West Ham United planuje pozyskanie kolejnych nowych zawodników do akademii klubowej. Według informacji przekazanych przez ExWHUemployee, na testach w klubie przebywa trójka młodych piłkarzy.

Klub niedawno pozyskał z północnoirlandzkiego Linfield FC, Calluma Marshalla i według doniesień Exa, do West Hamu dołączył też Daniel Rigge z Manchesteru City.

W zespole do lat  18, obecnie testowani są Josh Tobin, Leon Boyd oraz Max Jolliffe. Cała trójka ciężko pracuje, aby zrobić wrażenie na trenerach z akademii i przypieczętować podpisanie kontraktu z Młotami.

Josh Tobin to defensywny pomocnik i kapitan Chelsea U-18, który może również występować jako środkowy obrońca. Urodził się w 2003 roku. W tym sezonie rozegrał 10 spotkań w Premier League U-18. Zdobył jedną bramkę i zaliczył jedną asystę. Jego kontrakt z The Blues wygasa w czerwcu 2022 roku.

Leon Boyd to były kolega z drużyny Calluma Marshalla. Ma 16 lat (rocznik 2005) i jest środkowym napastnikiem, występującym w Linfield FC. O zainteresowaniu tym graczem ExWHUemployee informował już jakiś czas temu. Jest bardzo wysoko oceniany w Irlandii Północnej, a klubowi polecił go były gracz WHU – George McCartney, który pracuje w Linfield FC. Latem Boyd zadebiutował w reprezentacji Irlandii Północnej U-17.

Max Jolliffe jest środkowym obrońcą Arsenalu. W połowie grudnia gracz urodzony w 2005 roku znalazł się w kadrze meczowej Młotów U-18 na spotkanie z Norwich, ale przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.