Według Trevora Sinclaira, Declan Rice jest obecnie więcej wart niż napastnik Tottenhamu, Harry Kane. Były zawodnik Młotów i ekspert talkSPORT uważa, że cena wywoławcza za pomocnika West Hamu wyniesie powyżej 100 milionów funtów. 

West Ham odmówił sprzedaży Declana Rice’a w lecie, za mniej niż 100 milionów. Myśle, że dzięki dobrym występom, jego cena ciągle wzrasta. Jest wybitny. Oglądałem go w ostatni weekend, przeciwko Doucoure, który tydzień wcześniej zdominował środek pola z Manchesterem United na Old Trafford. Ale w ostatnim meczu Doucoure nawet nie zbliżył się do poziomu Rice’a. To jeden z najlepszych występów jakiegokolwiek pomocnika, jaki widziałem od dłuższego czasu. Był genialny. Jeśli chodzi o wycenę Rice’a i Kane’a, to prawdopodobnie skłaniałbym się ku Declanowi. Jest młody, ma dopiero 22 lata i jest kapitanem West Hamu. W tej chwili jest bezcenny dla klubu – mówi Sinclair.

Wiem, że Harry Kane zdobył w miniony weekend swojego pierwszego gola w sezonie, ale generalnie nie jest sobą. Zawsze uważałem, że chcą za niego za dużo pieniędzy, kiedy wyceniali go na 125-150 milionów funtów. Więc wybieram Declana – dodał ex-Młot.