West Ham United nie będzie czekać do styczniowego okienka transferowego, żeby pozyskać Alexa Songa i planuje w ciągu najbliższego miesiąca sfinalizować transfer Kameruńczyka. 

27-latek ma za sobą udaną operację i będzie dostępny do gry pod koniec października. Klub jest bardzo ostrożny w tej kwestii, biorąc pod uwagę dolegliwości Andy’ego Carrolla. Wszystko wskazuje jednak na to, że Młoty chcą ostatecznie pozyskać Songa.

Włodarze klubu próbowali podpisać krótkotrwały kontrakt z Estebanem Cambiasso, do czasu wyleczenia urazu byłego piłkarza Arsenalu. Jednak ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu.

Obecny klub Songa, FC Barcelona, jest gotowy puścić zawodnika za darmo, ale West Ham chciałby podpisać z pomocnikiem roczny kontrakt, by sprawdzić jego przydatność dla zespołu. Piłkarz chciałby jednak złożyć podpis pod trzyletnią umową.

Oczywiście Alex wolałby otrzymać trzyletnią umowę, ale klub chciałby zaoferować kontrakt roczny z klauzulą umożliwiającą podpisanie umowy na kolejne dwa lata, kiedy okazało by się, że Song jest w pełni sprawny i gotowy do gry w Premier League. Klub nie ma wątpliwości, że podpisze kontrakt z piłkarzem, ale on będzie dostępny do gry dopiero pod koniec października. – powiedział przedstawiciel klubu, specjalnie dla portalu claretandhugh.info