Kilka dni temu media obiegły wieści, jakoby West Ham uzgodnił warunki kontraktu z pomocnikiem Ajaxu, Edsonem Álvarezem. Obecnie trwają negocjacje pomiędzy oboma klubami i wiele wskazuje na to, że Meksykanin zostanie niebawem zaprezentowany jako nowy nabytek The Hammers.

Młoty wznowiły swoje zainteresowanie Álvarezem po tym, gdy rozmowy z Manchesterem United oraz Southamptonem odnośnie kolejno Scotta McTominaya i Jamesa Warda-Prowse’a zakończyły się fiaskiem. Komitet transferowy postanowił przyjrzeć się więc kandydatom zaproponowanym przez Tima Steidtena.

Álvarez bez większego wahania zaakceptował propozycję West Hamu – dziennikarze spekulują, że klub z London Stadium zaoferował mu 4-letnią umowę, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Na jej mocy piłkarz miałby zarabiać około 7.8 miliona funtów rocznie, a to przekłada się na tygodniówkę w wysokości 150 tysięcy funtów. 26-latek nie ukrywa, że jest gotów udać się na testy medyczne tak szybko, jak tylko kluby dogadają wysokość opłaty za transfer.

Coraz więcej źródeł z kolei informuje, że po odrzuceniu przez Ajax pierwszej oferty w wysokości 30 milionów funtów, West Ham powrócił z kolejną, która tym razem została zaakceptowana. Oba zespoły rzekomo dogadały się w ciągu nocy, a efektem rozmów było osiągnięcie kompromisu w granicach 34 milionów funtów. Álvarez kończy właśnie urlop w Meksyku, a jego następnym przystankiem ma być Londyn. Tutaj podda się obowiązkowym testom medycznym, po czym najpewniej złoży podpis pod umową wiążącą go z Młotami.

Okazuje się, że amsterdamczycy znaleźli już nawet zastępcę Meksykanina. Na Johan Cruijff sprowadzony został 24-letni Jakov Medić. Chorwat został sprowadzony z niemieckiego St. Pauli za około 2.6 miliona funtów i to właśnie jego zadaniem będzie zapełnienie luki po odchodzącym Álvarezie.