Bardzo interesującą ciekawostkę można dzisiaj przeczytać w angielskiej prasie. Albowiem, West Ham United w tym sezonie nie przegrał jeszcze spotkania w Premier League, kiedy James Tomkins wychodził w pierwszym składzie Młotów.

Wychowanek klubu korzysta z urazów innych zawodników i jest pewnym punktem zespołu Slavena Bilicia. Żartobliwie można powiedzieć, że jeśli Chorwat wystawi Tonkę w pierwszym składzie w meczu z Chelsea to kibice Młotów mogą być spokojni o wynik.

Tomkins sezon rozpoczął od rozegrania pełnych 90 minut w starciu z Arsenalem (2:0). Następnie przesiedział na ławce rezerwowych z Leicester (1:2). W kolejny starciu na Upton Park z Bournemouth (3:4), rozegrał 55 minut, ale pojawił się dopiero pod koniec pierwszej połowy, zmieniając Angelo Ogbonnę.

Od spotkania z Liverpoolem (3:0), 26-latek na stałe zagościł w pierwszej jedenastce Młotów i jest jednym z wyróżniających się zawodników. Tonka grał kolejno w starciach z Newcastle (2:0), Manchesterem City (2:1), Norwich (2:2), Sunderlandem (2:2) oraz Crystal Palace (3:1).