Tomáš Souček pojawił się na konferencji prasowej West Hamu przed meczem z serbską Bačką Topolą. Jesteśmy bardzo podekscytowani. Wszyscy pamiętamy ubiegły rok i to, jak dobry był nasz europejski turniej – powiedział Czech.

Wciąż wspominamy finał w Pradze i cieszymy się, że możemy wyruszyć w tą podróż ponownie. Wszyscy są szczęśliwi przed jutrzejszym rozpoczęciem w tym roku naszej przygody w Lidze Europy. Myślę, że jeśli coś wygrasz lub rozegrasz wiele meczów, zdobywasz więcej doświadczenia, a to jest bardzo ważne. Kiedy przeżywasz trudne chwile, możesz pokazać swoją znajomość tych rozgrywek, osiągnięcia i oprzeć się na tym. To może być bardzo pomocne.

Czuję, że ten skład może być najsilniejszy, z jakim grałem w West Hamie. To inny typ zawodników, ale wszyscy mamy indywidualne cechy, a to tworzy świetną całość. Biorąc pod uwagę jakość graczy i naszą mentalność, jest to z pewnością jeden z najlepszych składów, jakie widziałem odkąd tu jestem.

Czy Souček jest liderem w tym składzie?

Lubię być liderem, tak jak staram się być nim dla reprezentacji Czech. Jestem tu już od jakiegoś czasu i lubię pomagać innym zawodnikom zarówno na boisku, jak i poza nim. Z upływem lat jestem tutaj coraz dłużej i myślę, że dzięki temu moje miejsce jest pod tym względem wyższe. Moje zachowanie jednak jest takie samo – chcę tylko być pomocny. Ale jako lider nie chodzi o to, jak długo tu jesteś. Chodzi o twoją przydatność.

Bačka Topola 

Oglądaliśmy ich na nagraniach i dużo się przygotowaliśmy. Wiemy, jak grali w kilku ostatnich meczach. Zidentyfikowaliśmy kilku indywidualnych zawodników i przygotowaliśmy się bardzo dobrze. Wiemy, że rywale są na szczycie swojej ligi i zasłużyli na prawo do bycia w grupie, więc musimy dać z siebie wszystko. Chcemy czuć się w Europie tak samo, jak robiliśmy to przez ostatnie kilka lat. Musimy pokazać nasz zespół – powiedział Czech.

Czech nie krył, że jest pełen uznania dla kolegi z drużyny – Lucasa Paquety 

Lucas jest świetnym graczem. Potrafi pokazać swoje umiejętności, a to, co jest w nim naprawdę wyjątkowe, to to, że nikt nie wie, do czego jest zdolny. To niesamowity talent i może to pokazać. Może zrobić wszystko, czego potrzebujemy, aby uzyskać wyniki. Rzeczywiście wielkie pochwały, ale zasłużone, biorąc pod uwagę dotychczasowe występy Paquety w tym sezonie.

Motywacja po porażce z Frankfurtem w Lidze Europy 2021/22

To było także naszą motywacją, aby zajść jak najdalej w Lidze Konferencyjnej. Teraz znów gramy w Lidze Europy. Ostatnim razem byliśmy żałośni, że nie dotarliśmy do finału, ale jesteśmy zmotywowani, aby dotrzeć jak najdalej możemy. Musimy teraz skupić się na pierwszym meczu, a potem na każdym kolejnym – zakończył Souček.