Tomáš Souček zaliczył udany mecz na London Stadium z Wolverhampton w sobotnie popołudnie. Reprezentant Czech zapisał na swoim koncie jeden ze swoich najlepszych występów w sezonie, podobnych do tego przeciwko Tottenhamowi Hotspur pod koniec sierpnia.

Żaden zawodnik West Hamu nie wykonał więcej odbiorów, przechwytów lub bitew powietrznych niż Souček, który przypomniał swoją charakterystyczną sprawność i wytrzymałość.

Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, szczególnie u siebie po złym początku sezonu, więc cieszymy się z trzech punktów i tego, jak graliśmy – powiedział Czech w West Ham TV.

Byliśmy zdeterminowani na każdej pozycji. Tego potrzebowaliśmy i jestem bardzo zadowolony w jaki sposób wygraliśmy to spotkanie. Duch powrócił i musimy przejść do kolejnej gry.

Jak zawsze, chciałem dać z siebie wszystko i mam nadzieję, że zagram tak samo jak przez ostatnie dwa lata i pomogę drużynie. To jest najważniejsze – pomogę drużynie w każdym miejscu boiska. To nie ma znaczenia gdzie – będę wszędzie tam, gdzie drużyna mnie potrzebuje.

Mam nadzieję, że uda mi się dodać kilka bramek, ale to nie ma znaczenia kto strzela. Kiedy wygramy bez moich bramek, będę tak samo szczęśliwy, ponieważ jesteśmy drużyną piłkarską, a nie indywidualnościami.

Chociaż jest to gra zespołowa, Souček był zachwycony widząc, jak Gianluca Scamacca otwiera swoje konto strzeleckie w Premier League

To był niezły gol. Wiem, że ma kilka trafień w Lidze Konferencyjnej, a teraz strzelił podobną bramkę w lidze. Cieszę się, że ma na swoim koncie swojego pierwszego gola w Premier League i mam nadzieję, że doda ich wiele w przyszłości, ponieważ potrzebujemy jego bramek.

West Ham jedzie do Belgii, by zmierzyć się z Anderlechtem w trzecim z sześciu meczów grupy B Ligi Konferencji UEFA

Każdy mecz jest trudny. Grałem kiedyś w Anderlechcie – są dużym klubem, jedną z największych drużyn w Belgii i historycznie są bardzo dobrzy – potwierdził Czech.

W tabeli widać, że zdobyli cztery punkty, więc będzie to trudna gra, ale w każdym meczu pracujemy i chcemy wygrać. Mam nadzieję, że damy radę. Po tym spotkaniu będziemy w połowie fazy grupowej – rozegramy wówczas trzy mecze z sześciu, więc musimy kontynuować dobrą grę, a jeśli wygramy, będziemy na dobrej pozycji.