Selekcjoner czeskiej reprezentacji, Jaroslav Šilhavý, powołał na marcowe spotkania eliminacji Mistrzostw Świata 2022 dwóch piłkarzy West Hamu United – Tomáša Součka i Vladimíra Coufala. Zawodnicy 'The Hammers’ znaleźli się w kadrze na mecze z Estonią, Walią i Belgią.

Powołania do czeskiej kadry składają się z dwóch części. Oprócz zwykłego składu jest również ogłaszana szeroka lista rezerwowa. Zawodnicy WHU oczywiście znaleźli się w tej pierwszej grupie – obaj są wiodącymi postaciami w reprezentacji. Jesienią, z Coufalem i Souckiem w składzie, Czesi wygrali swoją grupę Ligi Narodów, wywalczając tym samym awans do Dywizji A.

 

Oprócz Soucka i Coufala w składzie wybranym przez Silhavego znalazło się miejsce dla Alexa Krala ze Spartaka Moskwa i Ondreja Kolara ze Slavii Praga, którzy przez dłuższy czas byli łączeni z West Hamem. Wśród powołań nie zabrakło zawodników polskiej Ekstraklasy – w pierwszej drużynie znajduje się Tomas Pekhart z Legii Warszawa, a na liście rezerwowej widnieje nazwisko Jana Sykory (Lech Poznań).

Tomas Soucek rozegrał w reprezentacji 30 spotkań i zdobył 4 bramki (ostatni raz wpisał się na listę strzelców 18 listopada 2020, w meczu Ligi Narodów ze Słowacją). Vladimir Coufal ma za to wyraźnie mniejszy staż w kadrze – obrońca West Hamu wystąpił w reprezentacji 11 razy i strzelił dwa gole.