Jak donosi brytyjski tabloid The Sun, West Ham United tymczasowo awansował analityka występów pierwszej drużyny Jordana Milesa na szefa działu skautingu w zastępstwie zwolnionego niedawno Tony’ego Henry’ego.

Jordan Miles dołączył do sztabu The Hammers latem 2016 roku, kiedy to po pięciu latach opuścił Ipswich Town pełniąc tam rolę analityka występów pierwszej drużyny. Wcześniej pracował dla Derby County w latach 2010-2011, gdzie dołączył prosto z Nottingham Trent University, na którym skończył kierunek nauki sportowej i trenerskiej.

W wywiadzie skierowanym do kibiców Młotów, David Sullivan obiecał zmiany w systemie zatrudniania piłkarzy: „Tylko menadżer może zatrudniać piłkarzy. Od teraz zamierzamy dokonać zmian w tym procesie. Zamierzam przekazać zadania ogromnemu, nowemu systemowi analiz i nowemu szefowi skautingu, ogromnemu departamentowi video. Chcę poszerzyć siatkę skautingu, a każdy potencjalny gracz zostanie obejrzany 5 lub 6 razy. Nie podpiszemy umowy z zawodnikiem, którego menadżer nie widział na oczy.