Młoty są już o krok od pozyskania Luizão z brazylijskiej ekstraklasy na darmowy transfer. Ten zbliżający się ruch, może przekonać Maię, by także zdecydował się na przeprowadzkę do Londynu.

AC Milan i FC Porto są bardzo zainteresowane podpisaniem kontraktu z 20-letnim defensywnym pomocnikiem, ale on teraz skłania się ku transferowi do West Hamu, zwłaszcza że w zespole ma już swojego jednego kolegę z Brazylii – Lucasa Paquetę.

Dwóch 20-letnich Brazylijczyków może nie jest największymi gwiazdami, ale potencjał w obu z nich jest niezwykle wysoki i z łatwością może opłacić się klubowi

W szczególności Maia może być bardzo dobrym kandydatem do podpisania z nim umowy, ponieważ ugruntował swoją pozycję jako regularny zawodnik już w kadrze Sao Paulo i radził sobie z bardzo doświadczonymi zawodnikami.

Ponieważ przyszłość kapitana Młotów jest co najmniej niepewna, David Moyes może również w tym kontekście patrzeć na Maię, jako na kogoś, kto mógłby wkroczyć do zespołu i próbować podążać śladami Rice’a. Jeśli tak jest, to jak najszybsze wprowadzenie go do klubu jest idealnym posunięciem, a podwójny zakup brazylijskich graczy może być lekarstwem, którego potrzebuje drużyna Młotów.

Maia zagrał aż 32 razy w São Paulo w zeszłym sezonie, pomagając im zająć dziewiąte miejsce w pierwszej lidze brazylijskiej, ale nie zdobył gola w żadnym z nich. Zdobył za to trzy bramki w innych rozgrywkach, ale nie jest strzelcem, podobnie jak Luizão, który jest środkowym obrońcą São Paulo.