Nie często zdarza się, że piłkarze mają dwie szanse na dołączenie do Manchesteru City, ale Lucas Paqueta może być przypadkiem szczególnym. Wszystko zmierzało w stronę transferu zeszłego lata, zanim Związek Piłki Nożnej wszczął dochodzenie w sprawie zarzutów o naruszenie przez Brazylijczyka zasad zakładów bukmacherskich. City jednak znów ma go na celowniku.

West Hamowi grozi odejście Lucasa Paquety latem, ponieważ w czerwcu zacznie obowiązywać klauzula odstępnego za zawodnika, wynosząca 85 milionów funtów (106,8 miliona dolarów).

Manchester City obserwuje Paquetę od czasów, gdy grał w Lyonie i od wtedy też utrzymuje kontakt z jego agentem. Nie oczekuje się, że warunki osobiste staną się problemem przy transferze, ponieważ City jest pierwszym wyborem zawodnika.

West Ham był niechętny do sprzedaży Brazylijczyka po odrzuceniu początkowej oferty opiewającej na 70 milionów euro (59,8 miliona euro; 75,1 miliona dolarów). Jakikolwiek ruch zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy 26-letni rozgrywający zostanie dopuszczony przez FA w związku z rzekomymi naruszeniami.

  • Mohammed Kudus pokazał swoje umiejętności podczas meczu z Bayerem Leverkusen. W swoim debiutanckim sezonie strzelił 13 goli w 40 występach, co zwróciło uwagę Liverpoolu i Arsenalu. West Ham jednak stoi na stanowisku, że nie jest on na sprzedaż.
  • Nayef Aguerd, marokański obrońca zmienił swojego agenta i jest obiektem zainteresowania klubów z Saudi Pro League.
  • West Ham nie wznowił jeszcze rozmów z Benem Johnsonem w sprawie przedłużenia kontraktu. Umowa wszechstronnego obrońcy wygasa wraz z końcem sezonu, po odrzuceniu dwóch ofert kontraktowych. Aaron Cresswell, Angelo Ogbonna i Divin Mubama odejdą po wygaśnięciu kontraktów w czerwcu.
  • Poszukiwanie środkowego napastnika pozostaje priorytetem, pomimo dobrych występów Jarroda Bowena i Michaila Antonio. West Ham zeszłego lata odrzucił ofertę za napastnika Bournemouth, Dominica Solanke’a, wynoszącą 40 milionów funtów. 26-letni Solanke, strzelec 17 goli w tym sezonie, pozostaje na krótkiej liście zawodników, jednak teraz będzie kosztował znacznie więcej.