West Ham United już w sobotę zagra na St. Mary’s Stadium z Southampton. Slaven Bilić na konferencji prasowej wypowiedział się na temat stanu zdrowia kontuzjowanych zawodników.

Michail Antonio wróci do kadry meczowej Młotów na mecz z Świętymi po raz pierwszy od czterech i pół miesiąca. Pomocnik nie grał od kwietnia kiedy to doznał urazu ścięgna udowego w domowym meczu ze Swansea City.

Bilić z entuzjazmem patrzy na kondycję Anglika, który w poprzednim tygodniu zagrał pełne 90 minut w meczu Premier League 2 z Evertonem.

 – Michail wrócił, jest zdrowy i grał w U23 w zeszłym tygodniu w weekend, kiedy my graliśmy z Manchesterem United. Co było częścią planu. Wyglądał naprawdę bardzo dobrze i jest w formie. Trenował z nami przez dwa i pół tygodnia. Grał przez 90 minut w Premier League 2, potem wrócił do nas i pracował z nami. Teraz wygląda dobrze, nawet bardzo dobrze. – powiedział Bilić

Mecz z Southampton jest jeszcze za wcześnie dla dwóch rekonwalescentów Cheikhou Kouyaté i Andy’ego Carrolla. Obaj zawodnicy wrócili już do treningów z pełnym obciążeniem i ich powrót na murawę przewidywany jest na trzecią kolejkę i mecz z Newcastle United.

Senegalski pomocnik miał kłopoty z kolanem, a Big Man borykał się z urazem biodra.

 – W środę Cheikhou i Andy zaczęli z nami trenować, więc mają już parę sesji treningowych za sobą. Z ich powrotem musimy trochę poczekać, ponieważ obaj a zwłaszcza Andy mieli dłuższą przerwę w grze. Andy był nieobecny od kwietnia, a Cheikhou nie grał od kilku tygodni, ponieważ doznał urazu podczas pierwszego treningu na zgrupowaniu przedsezonym w Austrii. 

Menedżer Młotów ma dla fanów także dobre wiadomości dotyczące innego kontuzjowanego piłkarza Manuela Lanziniego, który podczas pre-season doznał urazu. Argentyńczyk ma także być gotowy na mecz ze Srokami.

 – Manu trenuje indywidualnie i dołączy do nas w poniedziałek. Będziemy mieli pełny skład w meczu z Newcastle. Będziemy mieli Mikeya [Antonio] z Southampton, ale ten mecz dla Cheikhou, Manu i Andy’ego jest jeszcze za wcześnie. – zakończył Super Slav