West Ham United Women ogłosił podpisanie kontraktu z reprezentantką Australii – Tameką Yallop. 29-letnia pomocniczka dołączy do Irons latem i będzie to pierwszy kontrakt przed sezonem 2021/22.

Yallop jest bardzo doświadczoną zawodniczką z 82 występami dla Australii na swoim koncie. Grała w sześciu różnych ligach od rozpoczęcia kariery zawodowej w Brisbane Roar w 2008 roku. Pracowała wcześniej z obecnym trenerem West Hamu, Olli Harderem.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mamy Tamekę na pokładzie w nadchodzącym sezonie – zauważył Harder. To ktoś, kogo dobrze znam, wnosi dużo profesjonalizmu i atletyzmu – jest zawodniczką najwyższej klasy.

Szukamy ludzi, którzy będą reprezentować West Ham United w najlepszym możliwym świetle i inspirować następne pokolenie piłkarek w naszej społeczności – wierzę, że Tameka spełnia wszystkie te wymagania –  podsumował Harder.

Yallop będzie nosić koszulkę z numerem 13

Jestem bardzo podekscytowana, że przyjadę i zagram w Super Lidze Kobiet – powiedziała. To liga, która przez ostatnie kilka lat stawała się coraz silniejsza i cieszę się, że mam szansę zagrać w rozgrywkach dla West Ham United.

Myślę, że WSL będzie pasował do takiego gracza, jakim jestem, ponieważ lubię fizyczny, szybki charakter europejskiej piłki nożnej – dodała Tameka Yallop.

Naprawdę podziwiam poziom profesjonalizmu, jaki Olli wnosi do gry, bez względu na to, w jakim klubie zarządza. Podoba mi się też jego styl gry w piłkę nożną: oparty na posiadaniu piłki i zawsze starający się zmienić sytuację i być lepszym.

Promuje również naprawdę dobrą kulturę zespołową, co było kolejnym powodem, dla którego chciałam ponownie przyjechać, by z nim pracować – dodała Yallop.