Wszystkie grudniowe mecze West Ham United przeniesiono na nowe daty i godziny. Powodem są transmisje telewizyjne w Wielkiej Brytanii.

Jak co roku, gracze ze wschodniego Londynu mają napięty harmonogram świąteczny. Począwszy od wizyty Manchesteru United na London Stadium w następny weekend. Zespół Davida Moyesa czeka bardzo pracowity grudzień, ponieważ zagrają sześć razy w ciągu 31 dni miesiąca. Wszystkie te mecze zostały przeniesione.

West Ham United – Manchester United

Miesiąc rozpoczyna się od wizyty Manchesteru United na London Stadium w sobotę 5 grudnia o godzinie 17.30. Mecz zostanie pokazany na żywo przez Sky Sports.

Leeds United – West Ham United

Podopieczni Davida Moyesa udadzą się następnie w podróż na Elland Road, aby zmierzyć się z Leeds United w piątek 11 grudnia o 20:00. Transmisja również przez Sky Sports.

West Ham United – Crystal Palace

W środę, 16 grudnia, Crystal Palace Roya Hodgsona stanie się drugim z pięciu londyńskich rywali Hammersów, którzy odwiedzą London Stadium. Start o 20:00. Spotkanie będzie transmitowane przez Amazon Prime Video.

Chelsea – West Ham United

Irons ponownie wystąpią w derbach w poniedziałek przed Bożym Narodzeniem, 21 grudnia, kiedy udadzą się na Stamford Bridge. Zmierzą się z Chelsea o 20:00. Mecz na żywo w Sky Sports.

West Ham Uited – Brighton & Hove Albion

Sky Sports pokaże również mecz u siebie z Brighton & Hove Albion. Początek o godzinie 14:15 w niedzielę 27 grudnia.

Southampton – West Ham United

Pracowity miesiąc i wyjątkowy rok zakończy podróż na St Mary’s Stadium, gdzie Hammers zmierzą się z Southampton we wtorek 29 grudnia o 18:00. Spotkanie będzie transmitowane przez Amazon Prime Video.

Powrót kibiców

Kluby Premier League otrzymały oświadczenie rządu zawierające wytyczne dotyczące wielopozimowego systemu obostrzeń. W przyszłym miesiącu na meczach na stadionie w Londynie może być obecnych do 2000 fanów. Londyn został umieszczony na poziomie 2 ograniczeń dotyczących koronawirusa.

Niestety, żadne kluby nie znajdują się na pierwszym poziomie, więc maksymalna dozwolona liczba kibiców dla każdej drużyny to 2000 fanów. Mimo to, niektóre z nich w ogóle nie będą miały możliwości powrotu.

To nie wydaje się sprawiedliwe, że jeden klub może uzyskać bardzo potrzebne wsparcie, a inni będą musieli grać dalej na pustych stadionach. Długa jest lista klubów narzekających na nierówne zasady.

Teraz nie chodzi o to, jak kluby są bogate, ale o to, gdzie są położone. Liverpool przywita z powrotem 2000 fanów na Anfield, natmiast Manchester United, Manchester City i Newcastle będą musieli nadal grać przy pustych trybunach.

Kibice są nie tylko siłą napędową piłki nożnej, ale także zapewniają atmosferę, gwar, dodatkową energię. Są wsparciem dla zawodników, gdy zaczyna im brakować energii.