Dzisiejsze spotkanie na London Stadium nie będzie należeć do najprostszych dla podopiecznych Manuela Pellegriniego, zważywszy na to, że nie zagra jeden z najlepszy zawodników The Hammers, Marko Arnautovic.

Brak Austriaka w składzie, a także mizerna postawa reszty napastników bordowo-błękitnej ekipy nie napawa optymizmem. Lucas Perez, Chicharito i Andy Carroll w ostatnim czasie zawodzą. Tu właśnie pojawia się szansa na pokazanie swoich umiejętności przez portugalskiego młodzika, Xande Silve. W obecnym sezonie Portugalczyk na boiskach Premier League zanotował zaledwie 17 minut w przegranym pod koniec grudnia meczu z Burnley.

Bardziej interesujące są jego występy na boiskach Premier League 2 Divison One. W trwającej kampanii 21-latek zanotował 6 występów, co pozwoliło mu na zdobycie aż 7 bramek. W klasyfikacji najlepszy strzelców młody napastnik zajmuje drugie miejsce, ustępując tylko Aaron’owi Connolly’owi z Brighton, który w swoim dorobku ma 11 trafień.

Jak widzimy powyższe statystyki do najgorszych nie należą. Mecz z takim zespołem, jak Liverpool bez wątpienia byłby znakomitym doświadczeniem dla tego piłkarza. Pellegrini wobec zaistniałej sytuacji może zaryzykować i pokusić się o posłanie do boju tego gracza, tak by mógł pokazać pełnię swoich możliwości.