David Moyes będzie czekał na wyniki późnych testów sprawnościowych Aarona Cresswella i Michaila Antonio przed rewanżowym meczem West Hamu United w 1/8 finału Ligi Europejskiej UEFA.

Menedżer potwierdził, że obaj gracze mogą pojawić się na London Stadium, ponieważ drużyna nie jest jeszcze w 100% zdefiniowana – możliwe jest potencjalne zaangażowanie duetu, jednak zostanie to ocenione dziś późnym popołudniem.

Nie mogę dokładnie powiedzieć, czy są w dobrej formie, ponieważ odbyli trochę lekkiego treningu. Próbujemy dowiedzieć się czy są sprawni na tyle, żeby wystąpić w meczu.  Nie trenowali w środę z zespołem, ale trochę popracowali z trenerami fitness. Poczekamy i ocenimy ich, aby zobaczyć, jak się mają.

Nie podałem składu zespołu i prawdopodobnie nie zrobię tego do późnego popołudnia – będę czekał do ostatecznej diagnozy dotyczącej tych dwóch graczy.

Moyes potwierdził również, że Jarrod Bowen – który opuścił poprzednie dwa mecze z powodu kontuzji pięty w meczu Premier League z Liverpoolem – nie będzie obecny na boisku w czwartkowy wieczór

Menedżer uważa, że ​​Anglik raczej nie pojawi się też w niedzielnych derbach Londynu z Tottenhamem Hotspur.

Jarrod Bowen jest niedostępny. Prawdopodobnie będzie mógł pojawić się najwcześniej po przerwie międzynarodowej.

Brak Antonio i Bowena to brak strzelców?

Błyskotliwość Andrija Jarmołenki, który zszedł z ławki, aby strzelić znakomitego gola w niedzielnym zwycięskim meczu nad Aston Villą, daje Moyesowi powód do optymizm co do siły swojej drużyny.

Jeśli Mick nie jest w pełni sprawny, nie podejmę ryzyka – wyjaśnił Moyes. Ogólnie mam zasadę, że jeśli gracz nie jest gotowy do gry lub nie mówi mi, że jest w 100% gotowy, nie  wstawiam go do składu. Wolę zagrać z kimś, kto jest sprawniejszy i to także dla dobra i bezpieczeństwa zawodnika, który jest kontuzjowany.

 Jarmołenko pokazał nam jakość, jaką może mieć

Mick gra dla nas w inny sposób, prowadzi linię, wprowadza do gry innych chłopców i wpływa na przeciwnika. Jeśli nie mamy Micka, mamy inne cechy – jeśli go mamy,  możemy zająć się pracą w dostosowany do niego sposób. Potrzebujemy go w pełni sprawnego, zdrowego i strzelającego – bez ryzyka pogłębienia urazu.

Moyes pochwalił także siłę mentalności kapitana reprezentacji Ukrainy

Dał nam cel, który tak bardzo się liczył, a czasami szybki powrót do wysokiego poziomu nie jest taki łatwy. W tej chwili jest sprawny i dostępny – będzie potrzebny w grze z Sewillą.

W przypadku rywala, duński pomocnik Thomas Delaney jest ponownie dostępny po odbyciu zawieszenia na jeden mecz. Chorwacki pomocnik Ivan Rakitić także wraca do składu po wycofaniu się z pierwszego spotkania z powodu problemów z żołądkiem

Myślę, że powrót Delaneya i Rakitica czyni ich silniejszymi. Lucas Ocampos zostaje zawieszony. Jak my mamy kontuzje, oni także je mają – to normalne. Odzyskali kilku graczy z zawieszenia i po urazach. ​​Myślę, że Rakitić jest naprawdę dobrym zawodnikiem, niesamowicie doświadczonym, podobnie jak Delaney. Byli w międzynarodowym i europejskim futbolu. Muszę powiedzieć, że ci dwaj gracze są niezwykle doświadczeni w takiej grze i musimy zwracać na nich szczególną uwagę.