Danny Ings może wrócić do gry już podczas sobotniego meczu Premier League na St James’ Park. Były napastnik Aston Villi doznał kontuzji kolana podczas swojego debiutu w meczu z Evertonem dwa tygodnie temu. Dzięki terapii specjalistycznymi zastrzykami, poczynił ogromne postępy w rehabilitacji i może wrócić do gry szybciej niż oczekiwano.

Danny Ings ma się całkiem dobrze – ujawnił Moyes. Ma szansę pojawić się w kadrze meczowej już w sobotę. To dobra wiadomość dla nas, ale musimy to ocenić i zobaczyć w testach przedmeczowych. Nie jesteśmy jeszcze w stu procentach pewni, ale wierzymy, że będzie do dyspozycji. Danny desperacko chce wrócić i był naprawdę rozczarowany, że doznał kontuzji w pierwszych 15 lub 20 sekundach swojego wejścia w spotkaniu przeciwko Evertonowi. Posiadanie go przy sobie to duży impuls – jest dla nas ważnym graczem. Był dla nas kluczowym transferem w styczniu, bardzo go lubię i mam nadzieję, że udowodni nam, że dobrze zdecydowaliśmy, sprowadzając go.

Scamacca, Zouma i Cornet pozostaną wykluczeni z gry na St James’ Park

Gianluca, Kurt i Maxi nie są dostępni– potwierdził Moyes. Wszyscy stają się coraz sprawniejsi, ale nie mogę podać dokładnych dat powrotu żadnego z nich. Mam nadzieję, że idą we właściwym kierunku.

Maxi ponownie wrócił do Francji – nie jest jeszcze gotowy, aby przejść do poziomu treningowego. Musimy go sprowadzić jak najszybciej, ale pewnych spraw nie przeskoczymy – są od nas niezależne. Musi jeszcze trochę popracować zanim powróci do poziomu boiskowej gry. Pracuje na siłowni, ćwiczy – nie czuje już bólu mięśni łydki i ma się znacznie lepiej, ale jeśli miałbym ocenić procentowo, to jest w jakichś 60-70 procentach powrotu do sprawności – dodał menadżer.