Trener West Hamu United – David Moyes – podzielił się aktualnymi informacjami na temat kondycji swojego składu przed sobotnim starciem Premier League u siebie z Luton Town.

The Hammers będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę w ostatnim meczu sezonu na London Stadium z rywalem, z którym we wrześniu przegrali 2:1 na Kenilworth Road.

Chociaż Lucas Paquetá może być dostępny, menedżer potwierdził, że na pewno nie będzie Nayefa Aguerda, który kontynuuje rehabilitację po kontuzji odniesionej w meczu Ligi Europy. Dinos Mavropanos pozostanie nieobecny po tym, jak wycofał się z gry w meczu z Fulham 14 kwietnia. Grek opuścił cztery ostatnie mecze drużyny Hammers we wszystkich rozgrywkach.

Paquetá wydaje się być w porządku. Trenował przez większą część tygodnia. Niestety nadal nie odzyskaliśmy Dinosa Mavropanosa, ani Nayefa Aguerda, więc to są w tej chwili nasze główne problemy z kontuzjami – potwierdził Moyes na konferencji prasowej przed meczem.

Menedżer był rozczarowany sposobem, w jaki doszło do przegranej z Chelsea w ostatni weekend, ale wezwał swoją drużynę, aby wykazała się reakcją i umocniła już w pierwszej połowie meczu.

Porażka na Stamford Bridge prawie przekreśliła nadzieje Hammers na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów, ale Moyes ma nadzieję, że zakończy swoją karierę z Młotami na wysokim poziomie.

Miałem nadzieję, że w tym meczu będziemy naciskać na Europę, ale nie udało nam się. Nadal napieramy na dobre zakończenie kampanii Premier League, a uzyskanie miejsca w pierwszej dziesiątce byłoby dla nas czymś wspaniałym. Bardzo ważne jest, abyśmy jutro wygrali mecz i jest to mecz, w którym chcemy się odbić po poprzednim spotkaniu.

Luton ma wielu kontuzjowanych zawodników, w tym obrońców: Dana Pottsa, Madsa Andersona, Amari’i Bella i Toma Lockyera, oraz pomocników Issę Kaboré i Marvelous Nakambę. Napastnicy: Jacob Brown i Chiedozie Ogbene wracają do pełnej sprawności