David Moyes wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Evertonem. Menedżer Młotów przedstawił dziennikarzom jak wygląda sytuacja kadrowa w jego zespole.

West Ham sfinalizował dziś transfer Danny’ego Ingsa z Aston Villi. Menedżer jest bardzo zadowolony z takiego ruchu i wierzy, że Anglik doda sporo jakości do ofensywy Młotów.

– Myślę, że jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Potrzebujemy kogoś, kto zna Premier League. Zostaliśmy powiązani z kilkoma zawodnikami i próbowaliśmy ich sprowadzić, aby się wzmocnić, ale chciałem sprowadzić kogoś, kto nie stanowił ryzyka, jeśli chodzi o znajomość ligi. Kogoś, kto wie, jak strzelać bramki i strzelił ich wiele. Myślę, że Danny Ings jest świetnym napastnikiem. O tej porze roku nie jest łatwo pozyskać środkowych napastników. Naprawdę cieszymy się, że go mamy. Już się całkiem dobrze zaaklimatyzował i cieszymy się, że udało się go pozyskać – powiedział Moyes.

Szkot poinformował też, że Gianluca Scamacca opuści kilka spotkań z powodu kontuzji kolana, ale wierzy, że Danny Ings pozwoli choć trochę zrekompensować tą stratę.

– Danny daje nam to czego potrzebowałem. Gianluca Scamacca ma lekką kontuzję kolana, która wykluczy go z gry na krótki czas, więc w tej chwili mam tylko Micky’ego Antonio i Danny’ego Ingsa, których mogę wykorzystać jako napastników. Chociaż Jarrod Bowen również może tam zagrać. Mam nadzieję, że Danny dobrze się zaaklimatyzuje i będziemy mieli konkurencję. To, czego chcesz, to to, aby gracze chcieli tej rywalizacji, ponieważ to stanowi dla nich wyzwanie, aby stawać się lepszymi – dodał menedżer. 

David Moyes pochwalił też Saida Benrahmę, który ostatnio notuje dobre występy, ale nie łapie się do wyjściowego składu. Szkot ma nadzieję, że Benrahma będzie dobrze współpracował na boisku z Ingsem.

– Myślę, że Saïd był prawdopodobnie najlepszym z naszych ofensywnych graczy w ostatnich tygodniach. Ale, żeby być uczciwym, nie mieliśmy wielu takich piłkarzy, którzy mieli świetne statystyki. Dlatego sprowadziliśmy Danny’ego Ingsa, a jeśli spojrzy się na jego osiągnięcia w innych klubach Premier League, zawsze był solidnym graczem, który strzelał bramki – zakończył.