David Moyes potwierdził na konferencji prasowej, że Said Benrahma będzie gotowy na ostatni mecz sezonu z Brighton & Hove Albion.

Algierczyk w ostatnim meczu, w którym wystąpił – z Norwich zdobył dwie bramki, ale nabawił się urazu stopy i opuścił starcie z Manchesterem City. Teraz ma być już do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Inny z kontuzjowanych graczy – Issa Diop ma bardzo małe szanse na wykurowanie, na to spotkanie. Francuz nie gra od połowy kwietnia z powodu kontuzji kostki.

– Said Benrahma powinien być dostępny do gry. Nadal uważamy, że z kostką Issy Diopa nie jest wszystko w porządku, ale spodziewamy się, że Benrahma będzie sprawny i gotowy do gry – powiedział menedżer Młotów.

Ostatnie spotkanie z Man City było bardzo emocjonalne, z powodu pożegnania Marka Noble’a, który zakończy karierę piłkarską po 18 latach gry w barwach The Irons. David Moyes uważa, że kapitan ma szansę na rozegranie swojego meczu numer 550 w niedzielne popołudnie.

– Grał wystarczająco dobrze, aby znaleźć się w kadrze meczowej i wystarczająco dobrze, aby dostać szansę gry. Jeśli nadarzy się odpowiednia okazja, aby zagrał to tak będzie. Zrobię jednak to co uważam za słuszne, aby uzyskać jak najlepszy wynik w meczu. Ale oczywiście to będzie dla Marka bardzo wyjątkowy dzień – dodał Moyes.