Młoty zmierzą się z Aston Villą na London Stadium w niedzielę i przystąpią do tego meczu po czwartkowej wygranej z AEK Larnaka w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Mogą jednak pojawić się bez kilku ważnych graczy. Nie ma jednak pewnych przesłanek, a decyzje zapadną zapewne w ostatnich chwilach.

Jest „za wcześnie”, by wiedzieć, czy Paqueta zagra. 25-latek być może „nie rozpalił świateł na London Stadium” tak, jak chcieliby tego fani, ale  byłby to ogromny cios dla menedżera, gdyby Brazylijczyk nie był dostępny. Pomocnik pojawił się tylko w końcowej części meczu na Cyprze. Przemawiający po meczu Moyes stwierdził, że zawodnik zmaga się z urazem w obrębie łydki.

Paqueta poczuł problem łydką, kiedy szedł z piłką na bramkę. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku – powiedział menadżer.

Można być pewnym natomiast, że w spotkaniu z Villą zabraknie Łukasza Fabiańskiego i Vladimíra Coufala

Prawy obrońca opuścił trzy ostatnie mecze z powodu kontuzji pięty, która wyeliminowała go z gry. Doznał jej w meczu z Nottingham Forest w zeszłym miesiącu.

Łukasz Fabiański ma wrócić do gry po przerwie reprezentacyjnej. Moyes potwierdził, że kontuzja wykluczy Polaka prawdopodobnie do początku kwietnia, jednak ambitny bramkarz rozpoczął już treningi z drużyną, aby jak najszybciej być do dyspozycji Szkota. Czy można się więc spodziewać szybszego powrotu na boisko? Czas da odpowiedź, jak polski golkiper będzie się czuł, grając w specjalistycznej ochronnej masce.

To jednak nie koniec kłopotów…

Zarówno Michail Antonio, jak i Flynn Downes mieli problemy w zwycięskim meczu na Cyprze. Antonio został zmieniony po strzeleniu drugiego gola, zgłaszając problemy zdrowotne. Flynn Downes zagrał w prawdzie 90 minut, ale Moyes informował, że ma rozciętą kostkę i będzie wymagał założenia szwów.

Antonio opuścił mecz z Brighton po kontuzji ścięgna podkolanowego, ale wrócił do składu na Cyprze. 32-latek strzelił obydwa gole , ale opuścił boisko po godzinie z powodu problemów z łydką. Moyes był zaniepokojony i potwierdził, że sztab będzie musiał przyjrzeć się temu problemowi dokładniej.

Flynn Downes grał przez cały czas trwania meczu z Larnaką, ale dostał kartkę w drugiej połowie, co oznacza, że ​​nie zagra w rewanżu w przyszłym tygodniu z powodu zawieszenia. 24-latek doznał niestety także kontuzji kostki w drugiej połowie spotkania – potwierdził  po meczu, że czuje opuchliznę i dyskomfort. Trenował jednak dzisiaj z drużyną.