David Moyes potwierdził, że brazylijski pomocnik, Lucas Paquetá będzie częścią składu na czwartkowy – pierwszy – mecz ćwierćfinałowy Ligi Konferencyjnej z Gent. Brazylijczyk trenował przez cały ten tydzień i będzie dostępny do selekcji.

Paquetá dostał uderzenie w meczu przeciwko Newcastle i trochę trenował w piątek. Myśleliśmy, że będzie w porządku na spotkanie z Fulham, ale jego kostka była zbyt spuchnięta. Pracował kilka dni w tym tygodniu i wrócił do składu – powiedział Moyes.

Gianluca Scamacca nadal przechodzi rehabilitację kolana, więc nie będzie go na pewno w kadrze meczowej. Poza Włochem, Moyes będzie miał do wyboru pełny skład w Belgii. Flynn Downes wraca po zawieszeniu – musiał pauzować ostatni mecz w tych rozgrywkach przeciwko AEK Larnaca.

Divin Mubama, który zadebiutował w listopadzie w wygranym meczu grupy B z FCSB, również poleciał z drużyną do Belgii

Dyrektor sportowy Mark Noble również znalazł się na pokładzie samolotu lecącego z graczami i sztabem do Brukseli, skąd wszyscy udali się prosto na stadion

Moyes stwierdził, że skompletuje możliwie jak najsilniejszy skład na Ghelamco Arena, ponieważ nadal musi mieć na względzie wymagającą Premier League i łączyć ją z rozgrywkami kontynentalnymi

Mając na uwadze półfinał, szef i jego zespół są jednak zdeterminowani, aby nie przegapić takiej okazji, jaka staje przed nimi w Belgii.

Nie zamierzam zdradzać zbyt wiele – kontynuował, gdy zapytano go, czy zmieni swój skład na niedzielne spotkanie w Premier League z myślą o Arsenalu. Oczywiście mamy wiele ważnych gier przed sobą, ale jestem pewien, że Gandawa też. Mamy sytuację w lidze, w której musimy próbować wygrywać wszystkie nasze mecze i one są bardzo ważne, ale pojawia się szansa na awans do półfinału Ligi Konferencji i musimy wykorzystać każdą możliwą okazję, aby zbliżyć się do sukcesu. Nie chciałbym tak łatwo rezygnować – zakończył menadżer.