West Ham United jest zainteresowany pozyskaniem młodego chorwackiego napastnika, Roko Simicia. 18-latek jest synem słynnego Dario Simicia, który w drużynie narodowej Chorwacji rozegrał prawie 100 spotkań. 

Dario Simić przez wiele lat z powodzeniem występował w barwach Interu, Milanu oraz AS Monaco. Dwukrotnie z Milanem sięgał po trofeum Ligi Mistrzów. Dziś jego syn, Roko chce pójść w ślady ojca.

18-latek przed tym sezonem przeniósł się z NK Lokomotiva Zagrzeb do RB Salzburg za cztery miliony euro. Obecnie przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym austriackim FC Liefering, gdzie w dziewięciu spotkaniach ligowych zdobył sześć bramek.

Simić jest reprezentantem Chorwacji do lat 21 i ma opinie wielkiego talentu, który może pójść w ślady Erlinga Haalanda. Skauci Młotów niedawno pojechali do Austrii, aby obejrzeć grę młodego napastnika na żywo, przed ewentualną ofertą.

West Ham nie jest osamotniony w walce o pozyskanie Chorwata. Na radarze mają go też włodarze Realu Madryt, AS Monaco, RB Lipsk i Tottenhamu.